Gjuha:
×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Vdekje e dyshimtë në Prishtinë

  FrontOnline
  19 Gusht 2020

  Një person ka ndërruar jetë të martën rreth orës 14:20, në Prishtinë.

  Sipas raportit 24 orësh të Policise së Kosovës, në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitet përkatëse, ndërsa ekipi mjekësorë ka konstatuar vdekjen e viktimës.

  Ndërkaq, siç thuhet tutje në raport trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

  “Raportohet se viktima mashkull kosovar ka ndërruar jetë. Në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitet përkatëse, ndërsa ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e viktimës. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës dërgohet në IML për obduksion”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

  Ndryshe, në media është raportuar se personi në fjalë është punëtor i Postës së Kosovës i moshës 54-vjeçare, dhe rasti ka ndodhur në objektin qendror të Postës në Prishtinë.

  Atdhe Xharavina eliminohet nga Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kritikuar partitë opozitare për reagimet e tyre ndaj situatës politike në Kosovë. Limaj ka vënë...
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i PDK-së dhe ish-komandanti i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka gabuar që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Alastair King-Smith, tha se mbeten të shqetësuar për tensionet në veri të Kosovës duke shtuar...
  Të tjera
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i VV-së Armend Muja nuk ka pranuar se ka përplasje mes Kosovës dhe aleatëve kyç, SHBA-së dhe BE-së sa i përket...
  Vip08 Qershor 2023
  Xhuli, ditët e fundit po kalon pushimet në Turqi. Por, me postimin e fundit të Atdheut, u kuptua se edhe ai është...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku është kryetari i parë që nuk e ka përjashtuar mundësinë e parë që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak, ka thënë se nëse diçka ndodhë në Kosovë, situata mund të eskalojë shpejt. E para e shtetit...
  Lajme08 Qershor 2023
  Nisma e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për ta rrëzuar Qeverinë Kurti II nuk duket se po merr përkrahje nga partitë tjera...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.