Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Ujësjellësi i Prishtinës me ankesa ndaj qytetarëve për bllokimin e kanalizimeve

  FrontOnline
  27 Korrik 2020

  Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar se si pasojë e moskujdesit të qytetarëve të cilët pandërprerë vazhdojnë me hudhjen e mbeturinave të ndryshme në rrjet, po bllokohen kanalizimet gjithandej.

  Ujësjellësi i kryeqytetit ka paraqitur edhe një rast të tillë për të cilin njofton se është zhbllokuar kanalizimi nga ekipet e mirëmbajtjes.

  “Këtu kemi një rast të tillë, i cili u pastrua/ zhbllokua gjatë ditës së sotme nga ekipet e mirëmbajtjes. Rasti ishte në rrugën ” Vëllezërit Bytyqi ” në lagjen Mati 1 në Prishtinë. Ju lutemi për më shumë kujdes, po dëmtoni rrjetat e kanalizimit në objektet tuaja të banimit!”, thuhet në njoftimin e kësaj kompanie.

  KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2023
  Mëngjesin e së hënës një numër i protestuesve serbë kanë dal para objekteve të Kuvendeve Komunale në Leposaviq, Zveçan dhe Zubin Potok,...
  Lajme29 Maj 2023
  Mëngjesin e së hënës një numër i protestuesve serbë kanë dal para objekteve të Kuvendeve Komunale në Leposaviq, Zveçan dhe Zubin Potok,...
  Lajme29 Maj 2023
  Gazetarët në terren raportojnë se përfaqësues të Listës Serbe janë duke negociuar me KFOR-in edhe në Leposaviq. Më herët ishte informacioni se...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Grupe qytetarësh serbë u mblodhën para ndërtesës së komunës në Leposaviq për të kundërshtuar marrjen e pushtetit lokal nga kryetari i ri...
  Lajme29 Maj 2023
  Policia e Kosovës hodhi gaz lotsjellës për të shpërndarë qytetarët, pasi KFOR-i i lëshoi ata të tuboheshin para ndërtesës së komunës në...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë se mbrëmë vonë kishte një telefonatë nga përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë...
  Lajme29 Maj 2023
  Në Zveçan bllokohet rruga drejt ndërtesës së komunës. Gazetarja e Radios Evropa e Lirë, raporton se në Zveçan është vendosur një gardh...
  Lajme29 Maj 2023
  Serbët e veriut të Kosovës kanë filluar të mblidhen e të dalin në rrugë qysh para orës 07:00. T7 raporton se tashmë...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetarët e katër komunave me shumicë serbe Mitrovicë e Veriut, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan, sot do të nisin punën zyrtarisht në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.