Kronika

Tri vjedhje të rënda në rajonin e Prishtinës

Tri vjedhje të rënda në rajonin e Prishtinës
08:54 | 20 Qershor 2021

Tri raste të vjedhjeve të rënda janë raportuar në 24 orëshin e fundit në rajonin e Prishtinës.

Një nga këto vjedhje u krye në fshatin Vrellë të Lipjanit, një tjetër në Podujevë kurse e fundit në Fushë-Kosovë.

Njoftimi i plotë:

VJEDHJE E RËNDË
• Fsh. Vrellë, Lipjan 19.06.2021 – 00:22. Është arrestuar i dyshuari mashkull shtetas i huaj, pasi që është kapur në flagrancë duke kryer vjedhje në lokalin e ankuesit mashkull kosovar. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.
• Podujevë, 19.06.2021-11:46. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se person-a të panjohur me forcë kanë depërtuar në brendinë e shtëpisë së tij dhe nga aty kanë vjedhur: para dhe stoli ari. Ne lidhje me rastin është njoftuar prokurori. Rasti vazhdon të hetohet.
• Fushë Kosovë 19.06.2021-17:30. Është arrestuar e dyshuara femër kosovare pasi që e njëjta në banesën e viktimës femër kosovare i ka vjedhur portofolin me para dhe disa dokumente tjera. E njëjta është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë

Të tjera