×
 • Lajme
 • Lajme

  Tre ish-deputetë të Nismës propozohen për zëvendësministra

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Nisma Socialdemokrate ka propozuar edhe tre ish-deputetë të tjerë të kësaj partie për Zëvendësinistra në Qeverinë e drejtuar nga Avdullah Hoti.

  Bëhet fjalë për Valdete Bajramin, Enver Hotin dhe Zafir Berishën, të cilët pritet të emërohen nga Hoti në pozitën e zëvendësministrave.

  Kështu ka konfirmuar deputeti i kësaj partie, Endrit Shala.

  Siç shkruan Epoka e Re ai ka bërë me dije se që të tre janë propozuar nga Kryesia e Nismës.

  ”Në mbledhjen e Kryesisë më shumicë votash është propozuar që Valdete Bajrami të jetë zëvendësministre në Ministrinë e Kulturës, Enver Hoti në Ministrinë e Bujqësisë Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural dhe Zafir Berisha në Ministrinë e Punëve të Brendshme”, ka thënë Shala.

  Më herët, Nisma Socialdemokrate ka propozuar për zëvendësministër të Punëve të Jashtme edhe, Bekim Brestovcin.

  KEDS zë 156 persona duke e vjedhur energjinë elektrike për një javë
  Nga Rubrika
  Lajme22 Prill 2024
  Ish-ambasador i Shqipërisë në OKB, Agim Nesho ka folur në lidhje me paraqitjen e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani në OKB, duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Një person e ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur pasditen e sotme në Lipjan. Rasti ka ndodhur...
  Lajme22 Prill 2024
  “Mbretëria e Bashkuar është një mbështetëse e kahershme e sovranitetit dhe pavarësisë së Kosovës”, ishte i prerë përfaqësuesi i Mbretërisë së Bashkuar...
  Të tjera
  Lajme22 Prill 2024
  Pas dështimit të zgjedhjeve në veri, analisti Visar Ymeri ka thënë se nuk është “sovrane” qeverisja në atë vend ku kundërshtohet nga...
  Lajme22 Prill 2024
  Antigona Emini, aktiviste e PDK-së, është ndarë nga jeta në moshë të re. Dega e PDK-së në Gjilan ka shprehur ngushëllime për...
  Lajme22 Prill 2024
  Me Fahrije Hoti, Shyhrete Tahirin në njërën anë, e me Vasfije Krasniqin e Elhame Muçollin në anën tjetër, presidentja Vjosa Osmani paralajmëroi...
  Sport22 Prill 2024
  Gazetari italian Mirko Di Natale ka konfirmuar se Juventusi ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit kosovar Edon Zhegrova. ‘Bianconerët’ janë duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Nol Nushi nga PSD-ja ka thënë që Partia Demokratike e Kosovës ka rënë në lojën e kryeministrit, Albin Kurti dhe se PDK-ja...
  Lajme22 Prill 2024
  Situata në Kosovë u diskutua në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Vendi u përfaqësua nga presidentja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.