[wp-story]

Lajme

Tre ish-deputetë të Nismës propozohen për zëvendësministra

Tre ish-deputetë të Nismës propozohen për zëvendësministra
18:41 | 18 Qershor 2020

Nisma Socialdemokrate ka propozuar edhe tre ish-deputetë të tjerë të kësaj partie për Zëvendësinistra në Qeverinë e drejtuar nga Avdullah Hoti.

Bëhet fjalë për Valdete Bajramin, Enver Hotin dhe Zafir Berishën, të cilët pritet të emërohen nga Hoti në pozitën e zëvendësministrave.

Kështu ka konfirmuar deputeti i kësaj partie, Endrit Shala.

Siç shkruan Epoka e Re ai ka bërë me dije se që të tre janë propozuar nga Kryesia e Nismës.

”Në mbledhjen e Kryesisë më shumicë votash është propozuar që Valdete Bajrami të jetë zëvendësministre në Ministrinë e Kulturës, Enver Hoti në Ministrinë e Bujqësisë Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural dhe Zafir Berisha në Ministrinë e Punëve të Brendshme”, ka thënë Shala.

Më herët, Nisma Socialdemokrate ka propozuar për zëvendësministër të Punëve të Jashtme edhe, Bekim Brestovcin.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera