Bota/Rajoni

Tjetër tërmet në Itali, tronditet Mali i Bardhë

Tjetër tërmet në Itali, tronditet Mali i Bardhë
14:58 | 25 Shtator 2022

Një tërmet me magnitudë 4.2 ballë, epiqendra e të cilit ishte afër Malit të Bardhë, u regjistrua mëngjesin e së dielës në Itali.

Sipas informacioneve paraprake,  epiqendra e lëkundjeve ishte rreth 4.5 km nga Chamonix, jo shumë larg kufirit zviceran dhe italian.

Tërmeti është ndjerë nga banorët e zonës të cilët e kanë raportuar në rrjetet sociale, por nuk janë regjistruar dëme serioze. /a2news.al/

8 Marsi në Park Hotel & Spa – Që t’i të ndjehesh si Mbretëreshë ….

Të tjera