×
Etiketë: zhvillojnë
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka folur në telefon me presidentin rus Vladimir Putin këtë mëngjes. Kështu raporton Tanjug duke iu referuar burimeve diplomatike. Kjo është biseda e parë midis liderëve të Serbisë dhe Rusisë pas...
Lajme17 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka bërë të ditur se sot së bashku me zëvendëskryeministrat me Ministrin e Arsimit, ekspertë të fushave, në konsultim me Komunat dhe SBASHK-un kanë biseduar për organizimin e mësimit nga...
Lajme09 Korrik 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosova, Ramush Haradinaj ka thënë se tash janë tri lëndë para Gjykatës Speciale dhe në këtë kohë ku ndodhet procesi, është e pamundur të ndërprehet puna e saj. “Duhet...
Lajme25 Qershor 2020
Nënkryetari i Partisë për Liri dhe Drejtësi në Serbi, Borko Stefanoviq që njëherit ishte kryenegociator i Serbisë në bisedimet me Kosovën ka thënë se “pas ngritjes së aktakuzës kundër presidentit Hashim Thaçi, lind pyetja se...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.