×
Etiketë:
Lajme23 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Prishtinë, nën dyshimin se i njëjti ka falifikuar para. Këtë e ka bërë të ditur Policia e Kosovë në një komunikatë për medie, derisa është bërë e...
Lajme21 Shtator 2020
Koordinatori nacional për siguri kibernetike, Zafir Berisha, ka folur në lidhje me hakimin e faqes së tij në Facebook, duke thënë se shteti i zë lepurin me qerre, raporton portali Front Online. “ Të bëjnë...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Shqipëria zë vendin e parë sa i përket numrit të vdekjeve të lidhura me ndotjen dhe se autoritetet nuk po bëjnë asgjë për të adresuar problemin, sipas vlerësimeve të lëshuara këtë javë nga Agjencia Evropiane e...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Pas konfirmimit të më shumë se 90,000 rasteve të reja të koronavirusit për 24 orë, India ia ka zënë vendin e dytë Brazilit në listën e vendeve me më së shumti persona të infektuar në...
Kronika03 Shtator 2020
Një 49-vjeçar ka humbur jetën derisa ka qenë duke punuar me ekskavator në Bogë të Rugovës Rasti ka ndodhur pasditen e së mërkurës, ndërkaq është konfirmuar nga zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Driton...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Përpjekjet e Shqipërisë për anëtarësimin në Bashkimin Evropian prej vitesh janë intensifikuar, por ka një fushë në të cilën vendi ynë mban vendin e parë në Evropë dhe të 40 në botë. Dhe kjo, jo...
Lajme01 Gusht 2020
Një pjesë e objektit të Gjinekologjisë, do të shfrytëzohet për pacientët me covid-19. E kjo gjë i ka shqetësuar gratë që janë të shtrira në këtë klinikë. Por, njëri nga doktorët thotë për T7 se...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Po pushonin në një dyshek uji, pranë bregut dhe nuk e kuptuan fare sesi i zuri gjumi. Por kur u zgjuan, ishin në det të hapur, më shumë se një kilometër larg plazhit. Kjo i...
Lajme24 Korrik 2020
Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, i cili është edhe mësimdhënës në Fakultetin e Mjekësisë, Bekim Haxhiu, ka treguar një metodë të kopjimit që e kanë përdorur studentët në këtë afat të provimeve....
Lajme17 Korrik 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi me rastin e vizitës zyrtare në Bruksel, ka takuar bashkatdhetarët shqiptar të cilët jetojnë dhe veprojnë në mërgatë me qëllim për të bashkëbiseduar dhe për t’i informuar për veprimet dhe...
Kronika03 Korrik 2020
Para dy ditësh një prishtinas gati sa nuk e pësoi shumë keq deri sa po tentonte ta ndalonte hajnin që vidhte atletet në hyrje të objektit. Policia ka treguar se i dyshuari është hasur duke...
Lajme02 Korrik 2020
Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt iu është drejtuar qytetarëve të vendit në ditën kur Gjermania ka marrë edhe zyrtarisht presidencën gjashtëmujore të Bashkimit Evropian. Me anë të një video mesazhi, Held ka premtuar kosovarët...
Kronika27 Qershor 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se ka vdekur një shtetas i huaj pas lëndimeve që ka marrë si pasojë e rrëzimit të një muri të shtëpizës. Përmes raportit 24 orësh, Policia ka bërë me dije...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.