×
 • Kronika
 • Kronika

  E zë muri i një shtëpize, vdes shtetasi i huaj

  FrontOnline
  27 Qershor 2020

  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka vdekur një shtetas i huaj pas lëndimeve që ka marrë si pasojë e rrëzimit të një muri të shtëpizës.

  Përmes raportit 24 orësh, Policia ka bërë me dije se lidhur me rastin është arrestuar pronari i firmës dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë.

  Trupi i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

  “Viktima mashkull Shqiptar shtetas i huaj, shofer i një firme e cila bën transportin e shtëpizave të drurit për vendet Evropiane ka pësuar lëndime të rënda si pasojë e rrëzimit te një muri të shtëpizës. Te lënduarin e ka transportuar autoambulanca për në Emergjencë. Si pasojë e lëndimeve të pësuara, viktima e lartcekur në Emergjencë ka ndërruar jetë”, thuhet në raport.

  Ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Kronika28 Nëntor 2023
  Është ndaluar për 48 orë një zyrtar policor nën dyshimet se ka kryer veprat penale “ngacmim” dhe “dhunim”. Rasti ka ndodhur në...
  Kronika28 Nëntor 2023
  Është raportuar se në Fushë Kosovë, një klient ka deponuar rreth 1 mijë e 60 euro para të falsifikuara. Sipas policisë, paratë...
  Kronika28 Nëntor 2023
  Një person është gjetur i vdekur në njërën nga dhomat e një lokali në Ferizaj. Siç bën të ditur policia në raportin...
  Të tjera
  Sport28 Nëntor 2023
  Drita ka ndarë rrugët me trajnerin grek Akis Vavalis pas shtatë muajve qëndrim të tij në qytetin e Gjilanit. Humbja nga Prishtina...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Siguria ushqimore në lëvizjen e lirë të kafshëve në vendet kufitare për të eliminuar sëmundjet e transmetueshme, por nga ana tjetër tregu...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Sekretari i Shtetit Amerikan, Antony J. Blinken, ka uruar qeverinë dhe popullin shqiptar me rastin e 111-vjetorit të Pavarësisë. Përmes një deklarate...
  Sport28 Nëntor 2023
  Ylli i futbollit Xherdan Shaqiri e ka uruar 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Futbollisti i Chikago Fire dhe Përfaqësueses së Zvicrës e...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Kryeministri Albin Kurti ka uruar pavarësinë e Shqipërisë të gjithë shqiptarëve në mbarë botën. “Urime Dita e Pavarësisë së Shqipërisë të gjithë...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Më shumë se 46 mijë shtëpi janë shkatërruar në Gaza, tha OKB-ja. Gjithashtu janë dëmtuar më shumë se 234 mijë njësi banimi,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.