×
Etiketë: vuçiç
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, i minimizoi shpresat se marrëveshjet për bashkëpunim ekonomik me Kosovën, të ndërmjetësuara nga Shtetet e Bashkuara, mund të çojnë së shpejti në marrëveshje politike me Kosovën. Kosova dhe Serbia janë...
Lajme22 Shtator 2020
Ambasadori amerikan Richard Grenell dhe kryesuesi i delegacionit, Adam Boehler kanë përfunduar vizitën e 21 shtatorit në Kosovë dhe në mbrëmje kanë mbërritur menjëherë në Beograd. Sot nis vizita e tyre zyrtare në Serbi për...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u deklarua për këtë nismë të Kuvendit dhe Qeverisë së Kosovës se sipas tij paska synim të krijoj bazë për t’i arrestuar të gjithë serbët në Kosovë. Vuçiq vet dhe...
Bota/Rajoni11 Korrik 2020
“Ushtria serbe del kundër urdhrit të presidentit Aleksandër Vuçiç, refuzon të ndalojë protestat në Beograd”,- kështu njofton media Nova në Serbi. Portali shkruan se refuzimi ka ardhur nga Brigada e 63-të e Parashutistëve. Policia u...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Qeveria e Serbisë do të miratojë të premten masa të reja për Beogradin, në përpjekje për të penguar përhapjen e koronavirusit, paralajmëroi presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Duke folur për Radio-Televizionin e Serbisë, ai tha...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Rusia ka shënuar Ditën e Fitores me një paradë ushtarake, e cila do të mbahej në maj por u shty për shkak të pandemisë së koronavirusit. Dita nderon kujtimin e dhjetëra milionë sovjetikëve të vrarë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.