×
Etiketë: vaksinimi
Lajme25 Prill 2022
Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin e fundit, ku ka njoftuar se për një ditë në Kosovë janë dhënë 17 doza të vaksinës kundër COVID-19. Nga kjo ministri kanë bërë të ditur se prej fillimit...
Lajme01 Tetor 2020
Vaksinimi kundër gripit sezonal dhe virozave të tjera do të fillojë nga Shtëpia e Pleqve në Prishtinë. Kështu ka bërë me dije Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj. Zemaj përmes një postimi në Facebook, ka thënë...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu thotë se 368 mijë doza do të jenë falas për grupet e rrezikuara. Personeli shëndetësor ka nisur i pari vaksinimin kundër gripit sezonal. I programuar për të vaksinuar falas disa...
Front TV28 Shtator 2020
Edhe pse që nga shtatori, vit pas viti në Kosovë raportohen raste të prekura me grip sezonal, as këtë vit, qytetarët nuk do të arrijnë të vaksinohen gjatë këtij muaji, e as në muajin tetor....
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Instituti Serumit të Indisë, prodhuesi më i madh i vaksinave në botë, thotë se do të duhet kohë deri në vitin 2024 që e gjithë bota të vaksinohet kundër coronavirusit. “Realisht për të gjithë botën,...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Organizata Botërore e Shëndetësisë “nuk pret të shohë vaksinim të përhapur për coronavirusin deri në mes të vitit të ardhshëm”, tha zëdhënësja Margaret Harris. Aktualisht janë 34 vaksina në mbarë botën që po kryejnë prova...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Përgjigjja kaotike ndaj koronavirusit në Brazil, ku prej tij vdiqën më shumë se 105 mijë njerëz, ka shndërruar përvojën e vendit në një shkas shqetësimi që alarmoi shumëkënd përreth botës. Por teksa rastet në këtë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.