Gjuha:
×
Etiketë: ushqimet
Lifestyle25 Shtator 2020
Nuk ka gjë më të sikletshme se sa të takosh a të bisedosh me dikë ndërsa duke folur kupton se fryma lëshon një aromë të keqe. Është një problem i sikletshëm që prek të gjithë...
Lifestyle20 Shtator 2020
Një trup në formë, ushqyerja e shëndetshme dhe shëndeti i mirë janë ndër prioritetet që secili duhet të ketë parasysh kur vjen puna tek mirëqenia e organizmit. Prioritete që shpesh herë dhe pa dashur i lëmë...
Lifestyle16 Shtator 2020
Një trup në formë, ushqyerja e shëndetshme dhe shëndeti i mirë janë ndër prioritetet që secili duhet të ketë parasysh kur vjen puna tek mirëqenia e organizmit. Prioritete që shpesh herë dhe pa dashur i lëmë...
Lifestyle15 Shtator 2020
Konsumimi i kafesë, çajit dhe lëngut të panxharit janë vetëm disa nga mënyrat që mund të ndihmoni mëlçinë tuaj të ruajë shëndetin e saj. Mëlçia është një organ shumë i rëndësishëm në trupin tonë. Ai...
Lifestyle11 Shtator 2020
Sistemi imunitar është thelbësor për shëndetin e organizmit. Gjumi i mjaftueshëm, aktiviteti fizik dhe ushqyerja e shëndetshme janë tre shtyllat kryesore të sistemit imunitar. AgroWeb.org sjell të renditura ushqimet më të këqija për sistemin imunitar...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Që prej shfaqjes së rasteve të para me koronavirusin e ri në Vuhan të Kinës, në fundin e vitit 2019, organizatat kryesore ndërkombëtare të shëndetit kanë nxjerrë rekomandime të ndryshme, për atë se si njerëzit...
Lifestyle07 Gusht 2020
Mënyra se si stomaku përballet me një ushqim të caktuar ndikon shumë në preferencën ushqimore në të ardhmen. Sistemi tretës është tejet delikat e duhet trajtuar mirë. Në këtë artikull do të mësoni për listën...
Lifestyle16 Korrik 2020
Në dietë ose jo uria e papritur dhe pa fre i ngacmon të gjithë herë pas here. Ushqimi është sigurisht shumë i rëndësishëm për trupin dhe energjinë, por edhe ky proces ka limitet e tij....
Lifestyle16 Korrik 2020
Në dietë ose jo uria e papritur dhe pa fre i ngacmon të gjithë herë pas here. Ushqimi është sigurisht shumë i rëndësishëm për trupin dhe energjinë, por edhe ky proces ka limitet e tij....
Lifestyle09 Korrik 2020
Përzgjedhja e ushqimeve të duhura nënkupton formësim i trupit në shumicën e rasteve. Vitaminat dhe mineralet që gjenden në disa ushqime, shpeshherë dijnë të jenë efikase në lidhje me përshpejtimin e metabolizmit të trupit, gjë...
Lifestyle07 Korrik 2020
Ndërsa, ngrënia e ushqimeve të duhura mund t’ju ndihmojë të ndiheni më mirë dhe madje edhe të luftoni problemet me shëndetin mendor, ushqimet e gabuara mund të ndikojnë negativisht në aftësitë tuaja konjitive dhe madje...
Lifestyle30 Qershor 2020
Larja e perimeve, frutave dhe barishteve është e një rëndësie thelbësore për sigurinë ushqimore. Megjithatë, ka shumë njerëz që e neglizhojnë këtë aspekt. Në këtë artikull të përgatitur nga AgroWeb do të mësoni për listën...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Një anketë e Këshillit të Kooperimit Rajonal i nxori shqiptarët si popullin me pamundësitë më të mëdha për të paguar faturat mujore të dritave dhe ujit, për të paguar qiranë, për të siguruar ushqimet e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.