×
Etiketë: ulqin
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Politikani malazez me gjak shqiptar, Dritan Abazoviç, “njeriu i ditës” në Mal të Zi pas zgjedhjeve të para dy javëve, është bërë faktori më i rëndësishëm për formimin e qeverisë së re. Kjo e fundit...
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
Qyteti shqiptar në Mal të Zi, Ulqini, është prej destinacioneve të pëlqyera turistike për qytetarët e Kosovës. Por për shkak të pengesave në kufi, pak kosovarë po pushojnë aktualisht në këtë qytet bregdetar. Dhe kjo,...
Vip17 Korrik 2020
Koronavirusi nuk ka paraqitur problem për Verën dhe Besnikun që pushimet t’i fillojnë në Ulqin. Prindërit e Rita Orës, Vera dhe Besniku kanë zgjedhur Ulqinin si destinacionin ideal për pushimet e këtij viti. Kriza e...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Kryetari i Kuvendit Komunal të Ulqinit, Ilir Capuni ka folur për mundësinë e liberalizimit të masave që do t’iu mundësonte qytetarëve nga Kosova të shkonin në Ulqin. Capuni në RTV Dukagjini ka thënë se qytetarët...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.