×
Etiketë: ulë
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe presidenti i saj Donald Trump, po të ulin numrit të trupave në Irak, raportuan mediet amerikane duke cituar disa burime të administratës, sipas të cilave njoftimi pritet në orët...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe presidenti i saj Donald Trump, po të ulin numrit të trupave në Irak, raportuan mediet amerikane duke cituar disa burime të administratës, sipas të cilave njoftimi pritet në orët...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Kryediplomati i Rusisë, Sergei Lavrov, ka folur për medie pas telefonatës me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vucic. Sot gjatë ditës disa deklarata ishin këmbyer mes zyrtarëve të lartë serbë dhe rusë pas marrëveshjes me Kosovën...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, njoftoi se Turqia dhe Greqia kanë rënë dakord të zhvillojë bisedime teknike për krijimin e mekanizmave për parandalimin e konfliktit në Mesdheun Lindor, transmeton Anadolu Agency (AA). “Pas...
Lajme23 Korrik 2020
Faton Peci – shef i kabinetit të kryeparlamentares Vjosa Osmani, ka thënë se deputeti Xhavit Ukaj ka përdorur gjuhë ofenduese dhe kërcënuese ndaj Kryetares së Kuvendit. I pyetur rreth asaj që është raportuar nëpër media...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Kombet e Bashkuara sugjeruan se të ardhurat e përkohshme për njerëzit më të varfër në vendet në zhvillim, mund të ndihmojnë në frenimin e përhapjes së koronavirusit, shkruan Time. Një raport i Programit për Zhvillim...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Organizata Botërore e Shëndetësisë ka thënë se është duke punuar për përditësimin e udhëzimeve rreth trajtimit të personave të infektuar me koronavirus për t’i pasqyruar rezultatet e një testimi klinik, të cilat treguan se një...
Kronika15 Qershor 2020
Pas më shumë se një dekade dilema të Gjykatës së Pejës dhe Apelit, nëse vrasja e tani të ndjerit Jakup Osmani ishte kryer me dashje, vetëmbrojtje apo në tejkalim të vetëmbrojtjes, Gjykata Supreme ka konstatuar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.