×
Etiketë: ukshin
Lajme30 Gusht 2020
Në 21-vjetorin e zhdukjes së Ukshin Hotit, familjarë dhe miq të veprimtarit për çështjen kombëtare kanë porositur Qeverinë e Kosovës që ta kushtëzojnë Serbinë deri në zgjidhjen e fatit të pagjeturve. Nipi i Ukshin Hotit,...
Lajme22 Gusht 2020
Në emisionin ” Udhëve” që shfaqet në televizionin publik RTK është dhënë një informatë për rastin e Ukshin Hotit, i dënuar për çështje politike, si aktivist i shquar i çështjes kombëtare i cili është liruar...
Lajme22 Gusht 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se personaliteti i Ukshin Hotit është monument madhështor i ndërtuar nga filozofia politike dhe fuqia e fjalëve të tij. Sipas Thaçit, Hoti mbeti deri në fund veprimtar i...
Lajme22 Gusht 2020
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, vlerëson se publikimi i fakteve përmes dokumenteve zyrtare të shtetit serb lidhur me rastin e zhdukjes së një prej intelektualëve dhe mendimtarëve më të shquar...
Lajme22 Gusht 2020
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se po vazhdon viktimizimi i familjes së Ukshin Hotiti përmes publikimit të informacioneve të pakonfirmuara. Ka thënë se shteti duhet të reagojë dhe të shikojë vërtetësinë e këtyre...
Lajme22 Gusht 2020
Mbrëmjen e së premtes janë publikuar disa dokumente përmes së cilave pretendohet se hidhet dritë për zhdukjen e veprimtarit Ukshin Hoti, dhe dokumente të cilat tregojnë për vrasjen e tij nga shteti serb. Në lidhje...
Lajme22 Gusht 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, thotë se dokumentari i publikuar mbrëmë në televizionin publik për veprimtarin Ukshin Hoti, ka hedhur dritë mbi vrasjen e tij. Teksa komenton dokumentarin, Selimi shkruan se edhe përkundër faktit që...
Kronika22 Gusht 2020
Ekipi i emisionit “Udhëve” në RTK hulumtoi një kohë të gjatë për rrethanat e zhdukjes së veprimtarit shqiptar Ukshin Hoti dhe arriti të zbulojë shumë fakte. Në bazë të dokumentave të ushtrisë dhe policisë serbe...
Lajme02 Gusht 2020
Në vazhdën e rubrikës, “Njerëzit e paharruar”, presidenti Hashim Thaçi ka përkujtuar veprimtarin, Ukshin Hoti. Ai përmes një shkrimi në Facebook ka shkruar se profesori Ukshin Hoti i përket  intelektualëve të profilit të lartë, një...
Lajme24 Qershor 2020
Andin Hoti i PDK’së, ka reaguar pas lajmit se Prokuroria Speciale ka dorëzuar aktakuzë për presidentin e vendit, Hashim Thaçin dhe kreun e Partisë Demokratike, Kadri Veselin. Djali i veprimtarit Ukshin Hotit, Andin Hoti ka...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.