×
Etiketë: ujmani
Lajme26 Shtator 2020
Eksperti amerikan për Ballkanin, njëherit profesor, Alon Ben Meir, ka komentuar propozimin për ndryshimin e emërtimit të Liqenit të Ujmani në Liqenin e Presidentit Tumpit.Alon Ben Meir, këtë reagim e bëri pasi që Kryeministri i...
Lajme24 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka mirëpritur propozimin e ambasadorit Richard Grenell, që Liqeni i Ujmanit të quhet “Liqeni Trump”. Hoti ka thënë se kjo do të ndodhë në shenjë nderimi për kontributin e presidentit...
Lajme18 Shtator 2020
Deklarata e djeshme e kreut të LVV’së, Albin Kurtit për Liqenin e Ujmanit ka ngritur reagime të shumta. I pari i Vetëvendosjes tha dje përmes një shkrimi në Facebook se Ujmani nuk është ujë, por,...
Lajme10 Shtator 2020
Ka përfunduar takimi në mes të liderëve të partive politike të cilët janë pjesë e koalicionit qeverisës, raporton Front Online. Pas përfundimit kryetari i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj tha se tema e takimit ka qenë...
Front TV09 Shtator 2020
Pjesë e marrëveshjes së Uashingtonit ishte edhe Liqeni i Ujmanit. Për deputeten e PDK-së, Besa ismailin, ky liqe dhe Trepça nuk duhet të jenë pjesë e asnjë marrëveshje me Serbinë. Përndryshe sipas saj rrezikohet territori...
Lajme06 Shtator 2020
Nënshkirmi i marrëveshjes midis Kosovës dhe Serbisë në Washington, krijoi shumë paqartësi. Edhe pse arritja më e madhe kishte të bënte me njohjen e Izraelit të Kosovës, kishte edhe disa pika të cilat u tentuan...
Lajme03 Shtator 2020
Një grup serbësh nga veriu i Kosovës kanë vendosur një flamur serb në digë afër liqenit të Ujmanit, si kundërpërgjigje ndaj atyre që vendosën flamurin e Kosovës. Sot në liqenin e Ujmanit është vendosur flamuri...
Lajme03 Shtator 2020
Dy nga resurset më të rëndësishme dhe vitale për Kosovën, siç është Trepça dhe Ujmani pritet të jenë temë e negociatave nesër në takimin e 4 shtatorit në Uashington ndërmjet kryeministrit Avdullah Hoti dhe presidentit...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.