×
Etiketë: udhëhiqet
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Më 22 shtator ka filluar në New York Java e Nivelit të Lartë të Sesionit të 75-të të Asamblesë së Përgjithshme (AP) të Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB). Po gjatë kësaj jave mbahet dhe...
Lajme21 Gusht 2020
Kosova sikurse dhe gjithë globi po përballet me virusin korona, i cili virus ka shkaktuar telashe edhe për bizneset. Situata e ekonomisë në Kosovë shihet problematike. Eksperti i ekonomisë, njëherit ish-kryetari i Odës Ekonomike të...
Bota/Rajoni19 Korrik 2020
Politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq, ka thënë se formimi i një qeverie lokale vetëm prej shqiptarëve në Bujanoc me përzierje direkte nga Tirana, është pikërisht dëshmi se dialogun, në fakt po e udhëheqin Aleksandar...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Zëdhënësi i BDI-së deklaroi se BDI-ja nga 50 për qind të të të dhënave BDI-ja po udhëheq bindshëm në Tetovë dhe Çair. Ai madje theksoi edhe fitore të thellë në Komunën e Sarajit dhe Dibrës....
Lajme29 Qershor 2020
Shumë shkelje dhe dallavere me tender janë evidentuar nga Zyra Kombëtare e Auditmit në Komunën e Vushtrrisë e cila udhëhiqet nga kryetari, Xhafer Tahiri. Shkuljet janë të vitit të kaluar. ZKA ka publikuar dje Raportin...
Lajme23 Qershor 2020
“Mos tradhtoni dhe mos u shitni”, kështu i ishte drejtuar Albin Kurtit pak ditë pas që ky i fundit ishte zgjedhë kryeministër i vendit, gjatë homazheve në përvjetorin e 13-të të vrasjes së ish-aktivistëve të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.