×
Etiketë: tryezë
Lajme21 Gusht 2020
Mundësia e shkëmbimit të territoreve midis Beogradit dhe Prishtinës nuk është në tryezë. Ajo nuk është më pjesë e diskutimeve, megjithëse mund të ketë qenë më herët, Ivan Vejvoda, këshilltar shkencor në Institutin për Shkencat...
Lajme16 Korrik 2020
Kryetari i Komitetit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian David McAllister përshëndet rifillimin e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës dhe shprehet qartë pro liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës. Intervista e plotë: DW:...
Lajme30 Qershor 2020
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama pas takimeve që ka pasur me liderët në Kosovë ka folur para mediave në një paraqitje nga aeroporti ndërkombëtar i Prishtinës. Rama ka deklaruar se është takuar ndaras me të...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli i ka bërë thirrje publike presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për të mbledhur në një tryezë faktorin shqiptar. “Ideja ime ishte se një fotografi e krerëve shqiptarë në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.