×
Etiketë: trajtohen
Kronika10 Shtator 2020
Në Spitalin e Pejës po trajtohen 43 pacientë me COVID-19. 11prej tyre janë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe 28 pacientë janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi. “Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë aktualisht po...
Lajme09 Shtator 2020
Në Spitalin e Vushtrrisë janë duke u trajtuar 16 pacientë, prej tyre 14 të konfirmuar meCoronavirus. Siç njofton Spitali “Sheikh Zayed” asnjë pacient nuk është i intubuar. 1 pacient është me PCAP ndërsa 2 me oksigjenoterapi....
Lajme09 Shtator 2020
Aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë duke u trajtuar 43 pacientë me Covid-19, raporton Front Online. Nga këta pacientë: 2 janë në Respirator, 34 pacientë janë në Oksigjeno terapi dhe nga këta 8...
Lajme08 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes nga COVID-19, ka njoftuar IKSHPK-ja, raporton Front Online. Por pavarësisht kësaj klinikat e QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme vazhdojnë të kenë...
Lajme07 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë duke u trajtuar 49 pacientë me COVID-19. Prej tyre dy janë në respiratorë, 34 janë në oksigjenoterapi, e nga këta 12 janë në gjendje më të rëndë. Nga...
Lajme04 Shtator 2020
60 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Pejës. Dy nga këta pacientë, siç është bërë e ditur në një njoftim, janë në gjendje të rëndë dhe me respirator, shkruan lajmi.net....
Lajme02 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë po trajtohen 50 pacientë me COVID-19. Sipas njoftimit të këtij spitali, 3 pacientë janë në respirator, 36 pacientë janë në oksigjeno terapi dhe nga këta 13 pacientë janë në...
Lajme02 Shtator 2020
Në Spitalin e Gjakovës janë hospitalizuar 42 pacientë të cilët janë duke u trajtuar për COVID-19. Nga spitali kanë njoftuar se 28 pacientë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, ndërsa 8 kanë rezultuar negativ me këtë...
Lajme01 Shtator 2020
Në klinikat e QKUK-së dhe spitalet rajonale, janë duke u trajtuar 432 pacientë si të dyshuar për COVID-19. Sipas raportit ditor nga SHSKUK-ja, prej 432 pacientëve të hospitalizuar, 338 janë të konfimruar me COVID-19, prej...
Lajme30 Gusht 2020
Përveç Klinikës Infektive dhe spitaleve rajonale, një numër i personave që janë prekur me coronavirus janë të shtruar edhe në Klinikën e Pulmologjisë. Një qytetar që ka familjarët e tij të shtrirë në këtë Klinikë...
Lajme27 Gusht 2020
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) ka njoftuar të enjten se në institucionet publike shëndetësore në Kosovë, aktualisht janë të shtrirë 491 pacientë, prej tyre 385 janë të infektuar me koronavirus dhe po...
Lajme27 Gusht 2020
59 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës. Nga spitali kanë njoftuar se 17 pacientë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore, ndërsa 42 janë në oksigjenoterapi dhe një është në respirator. Pesë...
Lajme26 Gusht 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, po trajtohen 65 pacientë me COVID-19. Prej tyre, 14 janë në gjendje më të rëndë shëndetësore, 45 të tjerë janë në oksigjenoterapi dhe dy janë në respiratorë. Po ashtu...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.