×
Etiketë: trajtohen
Lajme06 Korrik 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm në Gjakovë, sipas raportit 24 orësh nga Reparti i Infektives, janë të hospitalizuar 20 pacientë, prej tyre 15 me Covid-19. Në pritje të rezultatit janë pesë pacientë, ndërsa duke u trajtuar...
Lajme06 Korrik 2020
Sipsa raportit 24 orësh nga Klinika Infektive, Klinika e Pulmologjisë dhe njësia intensive në Mjekësi Sportive, në trajtim janë gjithsej janë 144 pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitiv. Në Klinikën Infektive ka 111 raste, në...
Lajme03 Korrik 2020
Në Komunën e Gjakovës sonte janë paraqitur shtatë raste të reja me Covid-19. Drejtori i Spitalit të Gjakovës, Hilmi Shala ka thënë se pesë nga këta pacientë janë raste kontakti ndërsa dy prej tyre kanë...
Lajme03 Korrik 2020
Sonte në Komunën e Pejës janë paraqitur edhe tetë raste të reja me coronavirus, ndërsa pesë të tjerë janë shëruar. Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Pejës, Petrit Loci, thotë për RTV Dukagjinin se me...
Lajme03 Korrik 2020
Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, janë duke u trajtuar 141 pacientë me Covid-19 pozitivë. Në Klinikën Infektive janë të shtrirë 112 raste me Covid-19 pozitiv, në pulmologji 20 pacientë Covid-19 pozitiv me oksigjenoterapi, kurse...
Lajme03 Korrik 2020
Janë gjashtë pacientë të konfirmuar me Covid-19 të cilët po trajtohen në Spitalin Rajonal të Prizrenit. Tash e sa ditë edhe ky institucion ka filluar me trajtimin e rasteve që janë të prekur me korona...
Lajme02 Korrik 2020
114 persona të infektuar me COVID-19 janë duke u trajtuar aktualisht në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës, ku 59 prej tyre janë duke u trajtuar në reparte me oksigjenoterapi dhe përkujdesje...
Lajme24 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, sot ka vizituar Spitalin Regjional të Gjilanit dhe Qendrën Rajonale të Shëndetit Publik, i shoqëruar nga kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri. Zemaj ka thënë se institucionet janë duke...
Lajme23 Qershor 2020
Drejtoresha e Klinikës së Pulmologjisë në QKUK, Rukie Mehmeti ka folur për situatën në këtë klinikë pas shtrimit të disa rasteve me COVID-19. Mehmeti për RTV Dukagjinin ka thënë se tashmë në këtë klinikë janë...
Lajme23 Qershor 2020
101 persona të infektuar me koronavirus janë duke u trajtuar aktualisht në Klinikën Infektive që funksionon në kuadër të Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës. Për gjendjen e tyre ka dhënë detaje Klinika Infektive, raporton...
Lajme17 Qershor 2020
Ditëve të fundit në Kosovë janë duke u shënuar numër rekord i të prekurve me Coronavirus, dhe kjo ka filluar të ngjallë shqetësim te përgjegjësit shëndetësorë, se mund të kemi rrezikun e mbingarkimit të spitaleve....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.