Gjuha:
×
Etiketë: themelohet
Lajme28 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës miratoi sot 15 marrëveshje bashkëpunimi me Shqipërinë. Të njëjtat pritet të nënshkruhen të premten në mbledhjen e dy qeverive. Ndër të tjera, më 2 tetor në mbledhjen e dy qeverive pritet të...
Lajme28 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës sot ka marr vendim për themelimin e Zyrës për ofrimin e asistencës për qytetarët e Luginës së Preshevës. Në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës u tha se kjo Zyre do të jetë...
Lajme01 Korrik 2020
Është themeluar Këshilli i ekspertëve për dialog me Serbinë. Pro tij kanë votuar të gjithë anëtarët e kabinetit Qeverisës. Ky Këshill e këshillon qeverinë për temat që do të diskutohen në dialog. Në krye të...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Ministrat e mbrojtjes të disa vendeve të Ballkanit kanë nënshkruar një letër qëllimi për të krijuar qendra të përbashkëta trajnimi për ekuipazhet dhe dronët. Projekti i përbashkët quhet Qendrat e Trajnimit Pilot të NATO-s. Kjo...
Lajme20 Qershor 2020
Në Ditën Ndërkombëtare të Refugjatëve, deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Eliza Hoxha, nëpërmjet një performance në Stacionin e Trenit në Prishtinë, ka apeluar që sa më shpejt të themelohet Muzeu i dhimbjes që kujton...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.