×
Etiketë: tensionin
Lifestyle15 Shtator 2020
Nëse nuk keni pasur ndonjë problem me zemrën deri më tani, atëherë ndoshta nuk keni menduar kurrë se nëçfarë gjendje është, veçanërisht nëse jeni i ri, ushqeheni shëndetshëm dhe ushtroni. Por, edhe nëse mund të...
Lifestyle08 Shtator 2020
Shqiptarët vuajnë më së shumti nga hipertensioni, i njohur ndryshe si tensioni i lartë i gjakut. Tensioni i lartë i gjakut mund të jetë shkatërrimtar për zemrën, trurin dhe veshkat. Përpos kësaj, tensioni i lartë...
Lifestyle07 Shtator 2020
Tensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor. Nëse nuk trajtohet siç duhet, hipertensioni mund të transformohet në një problem mjaft shqetësues madje katastrofik duke shkaktuar diabet, sëmundje kardiovaskulare, probleme me...
Lifestyle06 Shtator 2020
Përfitimet shëndetësore nga konsumimi i vajit të ullirit janë fantastike për të gjithë organizmin. Jo më kot cilësohet si ilaçi i jetëgjatësisë. Në artikullin më poshtë, do të mësoni nga AgroWeb.org një kurë natyrale mirëbërëse...
Lifestyle16 Korrik 2020
Tensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor. Nëse nuk trajtohet siç duhet, hipertensioni mund të transformohet në një problem mjaft shqetësues madje katastrofik duke shkaktuar diabet, sëmundje kardiovaskulare, probleme me...
Lifestyle16 Korrik 2020
Tensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor. Nëse nuk trajtohet siç duhet, hipertensioni mund të transformohet në një problem mjaft shqetësues madje katastrofik duke shkaktuar diabet, sëmundje kardiovaskulare, probleme me...
Lifestyle20 Qershor 2020
Sistemi autoimun (vegjetativ) nervor i kontrollon enët e gjakut në trup, ngushtimin dhe zgjerimin e tyre. Kur ky sistem është i shqetësuar, është i mundshëm presioni ose i lartë ose i ulët Kur problemi i...
Lifestyle19 Qershor 2020
Mbajtja e tensionit të gjakut në 120/80 parandalon sulmet në zemër dhe goditjet në tru, plus rrit imunitetin, të gjitha të mirat! Studiuesit e Universitetit Columbia thonë se shqetësimet e vazhdueshme mund të shkaktojnë që...
Lifestyle16 Qershor 2020
Mbajtja e tensionit të gjakut në 120/80 parandalon sulmet në zemër dhe goditjet në tru, plus rrit imunitetin, të gjitha të mirat! Studiuesit e Universitetit Columbia thonë se shqetësimet e vazhdueshme mund të shkaktojnë që...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.