Gjuha:
×
Etiketë: stuhia
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Një stuhi e fuqishme goditi Romën pasditen e sotme duke shkaktuar përmbytje të konsiderueshme në qytet. Stuhia ka rrëzuar disa pemë, duke shkaktuar trafik, ndërsa janë ndërprerë edhe disa linja tramvaji. Po ashtu është shkëputur...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Një stuhi e rrallë e stilit të uraganit është duke prekur ishujt në perëndim të Greqisë, duke nxitur shira të rrëmbyeshëm dhe ndërprerje të energjisë elektrike. Stuhia Ianos është përshkruar si uragan mesdhetar, fenomen që...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Stuhia ciklonare në detin Mesdhe e pranishme sot dhe nesër nuk e rrezikon Shqipërinë, pasi qendra e kësaj stuhie është shumë larg. Në emisionin e mëngjesit, “Wake Up“ është sqaruar se stuhi të tilla janë...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Një stuhi rëre goditi kryeqytetin turk Ankara të shtunën, duke ndikuar në jetën e përditshme në qytet. Sipas raporteve fillestare, përcjell Telegrafi, drita e ditës u kthye në errësirë pasi Ankaraja u godit nga stuhia...
Lajme18 Gusht 2020
Komuna e Gjilanit është goditur të martën në mbrëmje nga një stuhi e fortë ere e shiu, ku janë shkaktuar dëme të konsiderueshme në pronën publike dhe private, por fatmirësisht nuk ka dëme në njerëz....
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Kanadaja ka rritur gatishmërinë prej stuhisë “Isaias” që prej fundjavës së kaluar ka lënë disa viktima në Ishujt Karaibe dhe në brigjet lindore të SHBA-së. Stuhia tropikale “Isaia” ka shkaktuar të paktën pesë viktima gjatë...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Së paku gjashtë persona kanë humbur jetën ndërsa stuhia tropikale “Isaias” ka goditur në bregun lindor të SHBA-së të martën, pasi fillimisht kishte arritur me fuqinë e një uragani në Karolinën e Veriut, ku ka...
Bota/Rajoni24 Korrik 2020
Një stuhi e fuqishme ka goditur Milanon prej mëngjesit të sotëm. Autoritetet kanë marrë shumë telefonata për ndihmë, pasi ishin përmbytur nga uji, kryesisht në zonat veriore mes Sesto San Giovanni dhe Cinisello Balsamo, bëjnë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.