Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Drita e ditës u kthye në errësirë pasi stuhia e rërës përshiu Ankaranë

  FrontOnline
  13 Shtator 2020

  Një stuhi rëre goditi kryeqytetin turk Ankara të shtunën, duke ndikuar në jetën e përditshme në qytet.

  Sipas raporteve fillestare, përcjell Telegrafi, drita e ditës u kthye në errësirë pasi Ankaraja u godit nga stuhia e papritur e rërës.

  Si pasojë, gjashtë persona u lënduan lehtë pasi u goditën nga “objekte fluturuese”, tha Vasip Sahin, guvernatori i kryeqytetit.

  “Tani për tani nuk ka asnjë raport të menjëhershëm të humbjes së ndonjë jete apo dëme materiale”, ka thënë më tej ai.

  Siç bëhet e ditur tutje, stuhia e rërës fillimisht goditi rrethin Polatli të kryeqytetit dhe më pas përfshiu të gjithë qytetin.

  Mursel Yildizkaya, kryetari i Polatli, tha se i gjithë rrethi ishte i mbuluar me një re pluhuri dhe zjarre në shkallë të vogël shpërthyen për shkak të goditjeve të rrufesë, por zjarret u shuan.

   

   

  COMODITA, aset kontribues në Kosovë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Pesë persona kanë mbetur të lënduar në aksidentin afër Grupçinit në Tetovë, thonë për “Makfax” nga MPB. Nga informacionet e para mësohet...
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Një deputet ukrainas ka treguar se si politikanët u strehuan menjëherë nën tokë gjatë një sulmi rus në Kiev në orët e...
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian po e hartojnë një kod vullnetar të sjelljes për inteligjencën artificiale, tha të mërkurën...
  Të tjera
  Lajme31 Maj 2023
  Tensionet në Veri të Kosovës kanë nxitur reagime të shumta të ndërkombëtarëve por edhe në rajon. Së fundmi ka reaguar dhe ish...
  Lajme31 Maj 2023
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, në rrjetin social "Facebook",  ka shpërndarë disa fotografi nga takimi me liderët  e shteteve anëtare të Komunitetit...
  Lajme31 Maj 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë për rrjetin amerikan CNN, se, pala serbe i ka zbatuar të gjitha obligimet ndërkombëtare që...
  Lajme31 Maj 2023
  Rreth 100 serbë janë mbledhur në mbrëmjen e së mërkurës në Zveçan, në afërsi të ndërtesës komunale, ku është duke u protestuar...
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Pesë persona kanë mbetur të lënduar në aksidentin afër Grupçinit në Tetovë, thonë për “Makfax” nga MPB. Nga informacionet e para mësohet...
  Lajme31 Maj 2023
  Komandanti i KFOR-it, Angelo Michelle Ristuccia, ka deklaruar se po të mos ndërhynte KFOR’i në veri, “tani do të ishim duke mbajtur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.