×
Etiketë: shkaktuar
Lajme27 Shtator 2020
Pandemia me koronavirus ka shkaktuar dëme të mëdha në sektorin e turizmit dhe ndonëse nuk dihen shifrat e sakta, ajo mendohet të jetë disa miliona, andaj institucionet e Kosovës duhet të dalin me plan të...
Bota/Rajoni07 Gusht 2020
Presidenti i Libanit, Michel Aoun, ka thënë se hetimet rreth shpërthimit që ka ndodhur në një port në Bejrut më 4 gusht, janë duke u fokusuar nëse kjo ngjarje është shkaktuar nga neglizhenca, nëse ka...
Lajme25 Korrik 2020
Mot me shi i shoqërurar edhe më breshër ka mbizotëruar sot në Komunën e Pejës. Sinjalizuesit kanë dërguar video në adresë të redaksisë, ku shihet se reshjet e shiut po vazhdojnë akoma. Kujtojmë se, Prishtina...
Ekonomi16 Korrik 2020
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka thënë për Front Online, se Qeveria duhet të jetë në gatishmëri për t`i kompensuar dëmet që janë duke i`u shkaktuar bizneseve pas vendosjes së masave kufizuese. “Kjo...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Policia e Shtetit e Shqipërisë informoi sot në lidhje me situatën e kufizimeve të kalimit të kufijve, ndërsa vuri në dukje se kufijtë e Shqipërisë janë të hapur për të gjithë shtetasit e huaj dhe...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Pandemia e koronavirusit të ri dhe kufizimet e lidhura me të mund ta tkurrnin ekonominë irlandeze deri në 14 % në vitin 2020, sipas bankës qendrore të vendit. “Mbyllja e gjerë e bizneseve për shkak...
Lifestyle01 Korrik 2020
Një studim i ri sugjeron, që sasia totale e kohës, që njerëzit e kalojnë ulur është e lidhur ngushtë me një rrezik më të lartë të vdekjes së hershme, sidomos tek personat me kancer ose...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
Rritja e papritur e numrit të personave të infektuar me COVID-19 në Shtetet e Bashkuara, është shkaktuar kryesisht nga injorimi i rekomandimeve për të ruajtur distancën fizike dhe mbajtjen e maskave, ka deklaruar eksperti kryesor...
Lifestyle27 Qershor 2020
Ndërsa Evropa dhe SHBA po rihapen me hapa të kujdesshëm, pas izolimit nga coronavirusi, ekspertët thonë se pasojat emocionale dhe psikologjike të krizës do të ndihen për shumë kohë. Që nga frika për shëndetin tonë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.