×
Etiketë: shkakton
Lifestyle25 Shtator 2020
Nuk ka gjë më të sikletshme se sa të takosh a të bisedosh me dikë ndërsa duke folur kupton se fryma lëshon një aromë të keqe. Është një problem i sikletshëm që prek të gjithë...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Uragani Sally ka lënë rrugë të vërshuara, ura të dëmtuara dhe ka shkaktuar ndërprerje të energjisë elektrike përgjatë zonës juglindore të Shteteve të Bashkuara më 16 shtator. Qendra Kombëtare për Uragane ka thënë se disa...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Stuhia tropikale Sally i ka lënë rreth 550,000 persona pa furnizim me energji elektrike në pjesën juglindore të Shteteve të Bashkuara. Uragani solli reshje të shumta të shiut dhe erëra të fuqishme përgjatë bregdetit amerikan...
Kronika15 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se mbrëmë në Malishevë është raportuar se në zjarre janë përfshirë disa duaj sanë, një mulli misëri, një motor rryme, një kosh me grurë dhe një gjedh të gjitha këto...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Luftimi i ndotjes së mjedisit është kyç për përmirësimin e shëndetit dhe mirëqenies së qytetarëve në Evropë, veçanërisht për grupet e ndjeshme si fëmijët, të moshuarit dhe njerëzit më të varfër, tha Agjencia Evropiane e...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Australia ka hyrë zyrtarisht në recesion ekonomik për herë të parë në gati 30 vjet. Rënia në tremujorin e dytë ishte edhe më e madhe se kriza e Drepresionit të Madh të viteve të 30-a...
Lifestyle23 Gusht 2020
Shumë njerëz luftojnë me koka të zeza dhe poret e zmadhuara, jo vetëm në zonën e tyre T, por edhe në këmbët e tyre. Kjo gjendje e zakonshme quhet këmbë luleshtrydhe, për shkak të lëkurës...
Lajme18 Gusht 2020
Komuna e Gjilanit është goditur të martën në mbrëmje nga një stuhi e fortë ere e shiu, ku janë shkaktuar dëme të konsiderueshme në pronën publike dhe private, por fatmirësisht nuk ka dëme në njerëz....
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
Tensioni vijon të jetë i lartë mes Turqisë dhe Greqisë me rikthimin gjatë mëngjesit të sotëm në Zonën Ekskluzive Ekonomike të pretenduar nga grekët të anijes turke të kërkimit Oruç Reis. Ndërkohë, gazeta proqeveritare turke...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Sipas disa dokumenteve zyrtare, vaksina kundër koronavirusit, e miratuar të martën në Rusi, është testuar vetëm në 38 persona dhe shkakton disa efekte anësore, si temperaturë, ethe, dhimbje dhe ënjtje. Agjencia e lajmeve Fontanka raporton...
Lajme08 Gusht 2020
Në komunën e Malishevës gjatë ditës së sotme ka mbretëruar një mot më i ligë. Në orët e pasditës fryma e madhe ka shkakruar dëme në rrugë. Për shkak të frymës ka rrëshqitur pullazi i...
Lajme05 Gusht 2020
Reshjet e fundit të shiut dhe breshrit në vendin tonë kanë shkaktuar dëme të konsiderueshme në sektorin e bujqësisë. Ndërkohë që ende nuk ka shifra zyrtare për dëmet e shkaktuara, sindikalistët e bujqve thonë se...
Lajme31 Korrik 2020
Në orët e mbrëmjes të reshurat e shiut dhe era e fortë ka shkaktuar dëme të konsiderueshme në qytetin e Ferizajt dhe në fshatra përreth. Dëme më së shumti janë shkaktuar në objekte të banimit,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.