×
Etiketë: shëndetesore
Lajme21 Qershor 2020
Ka vdekur në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, një person i cili ishte duke u mjekuar nga data 19 qershor Sipas policisë, viktima ishte dërguar në QKUK në gjendje të rëndë shëndetësore. “Është raportuar se...
Lajme19 Qershor 2020
Infektologu Izet Sadiku në emisionin “Hashtag” në RTV Dukagjini ka thënë se pandemia e coronavirusit është më e rënda e 50 viteve të fundit. Sadiku thotë se masat në Kosovë kanë qenë mjaft të rrepta...
Lajme18 Qershor 2020
Një punëtore e Spitalit Amerikan në Prishtinë, ka rezultuar pozitive me COVID-19.Si pasojë e kësaj, disa mjekë të këtij spital, janë detyruar që të karantinohen.Siç mëson Gazeta Blic, personi i prekur me koronavirus, është punonjësi...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Autoritetet shëndetësore në vend dje regjistruan përsëri një numër të lartë pacientësh me COVID-19. Gjithsej janë regjistruar 193 raste të reja dhe nëntë të vdekur. Kapacitetet spitalore janë të mbingarkuara dhe stafi mjekësor është i...
Lajme17 Qershor 2020
Blerim Syla nga Sindikata e Punëtorëve Shëndetësor ka thënë në emisionin Pressing se deri më tani janë 120 persona të prekur nga virusi Covid-19 në Kosovë.Ai po ashtu thotë se deri në 500 janë të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.