×
Etiketë: shëndetësia
Front TV04 Gusht 2020
Lirimi i masave për parandalimin përhapjes së Coronavirusit, ka bërë që në ditët e fundit të rritet numri i rasteve të reja me më këtë virus. E pas rritjes së numri të të infektuarve janë...
Lajme25 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka dhënë detaje rreth numrit të persnave të cilët janë shtrirë në QKUK e spitalet tjera rajonale e që janë të prekur me Covid-19. Hoti theksoi se kapacitetet spitalore janë...
Lajme24 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, pas vdekjes së reumatologut Sylejman Rexhepi dhe kirurgut Ali Tolaj, ka thënë se shëndetësia kosovare sot ka humbur dy profesionistë të çmuar. Zemaj përmes një postimi në Facebook ka shkruar...
Front TV02 Korrik 2020
Javëve të fundit Kosova po ballafaqohet me rritjen e numrit të të infektuarve me Covid-19. Lidhur me këtë, kryetarja e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale të Kuvendit të Kosovës, Albena Reshitaj ka thënë për...
Lajme01 Korrik 2020
Kryetari i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës, Blerim Syla ka folur për situatën e re në këtë sektorë pas anulimit të Ligjit të Pagave. Syla në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.