×
Etiketë: shef
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta dekretoi sot emërimin e Gjeneral Major Bajram Rushit Begaj, Shef të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë. Gjeneral Major Bajram Begaj mbante detyrën e...
Lajme24 Qershor 2020
Gjeneral brigadieri i Ushtrisë amerikane Larry Henry është Shefi i ri i Shtabit të Forcës së Kosovës. Ai mori përsipër detyrën nga Brigadieri Gjeneral Shawn A. Harris i Gardës Kombëtare të SHBA-së. Ceremonia u zhvillua...
Lajme21 Qershor 2020
Etrit Mehmeti, shef i montazhës në Kohavision, ka vdekur sot si pasojë e një infarkti në zemër. Ai u lind më 8 gusht të vitit 1982, ishte i martuar dhe kishte dy fëmijë. Mehmeti ishte...
Lajme16 Qershor 2020
Gjatë prezantimit të Strategjisë për Dialogun më Serbinë, kryeministri i vendit Avdullah Hoti, potencoi që ai do ta udhëheq dialogun me Serbinë. Njëkohësisht edhe presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka deklaruar së fundmi që edhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.