×
Etiketë: sëmurë
Lajme13 Shtator 2020
Në Kosovë, rreth 120 pacientë të cilët vuajnë nga kanceri, janë prekur edhe me COVID-19, sëmundje që e shkakton koronavirusi. Megjithëkëtë, asnjë rast nuk ka përfunduar me vdekje. Adelina (emri i vërtetë i së cilës...
Lajme15 Gusht 2020
Pandemia me koronavirus ka izoluar shumë vende të botës për një periudhë, ka kufizuar shumë aktivitete dhe ka ndryshuar shprehi të shumta të njerëzve. Përmes këtij materiali, që do të përditësohet në baza javore, do...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro tha të enjten se ndihet i dobët dhe që mund të ketë myk në mushkëri pasi ka kaluar tre javë në izolim,i infektuar me koronavirus. Në videon e tij të...
Lajme26 Korrik 2020
Foshnja e dytë e cila u konfirmua me Covid-19 në Kosovë, tashmë është shëruar. Lajmin e ka konfirmuar drejtori i Klinikës së Neonatologjisë dr. Xhevdet Gojnovci. “Po mund t’ju konfirmoj se foshnja është liruar për...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Në 24 orët e fundit në SHBA janë konfirmuar mbi 56.000 raste të reja dhe 372 raste të vdekjes si pasojë e koronavirusit të ri, kumtoi Universiteti Xhon Hopkins në Uashington. Në bazë të të...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Gjykata Penale e Kantonit Schwyz ka dënuar një kosovar për përvetësim të padrejtë të fondeve sociale. I akuzuari ka jetuar për 22 vjet në Zvicër. I martuar me një bashkatdhetare, me të cilën kanë së...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Vështirësitë e jetës nuk e kanë mposhtur nënë Hankon. Ajo jeton në një apartament në qytetin e Durrësit bashkë me dy djemtë e saj invalidë. Sfidat me jetën dhe gjendjen shëndetësore të djemve të saj...
Bota/Rajoni15 Qershor 2020
Amerikanët duket se janë më të zhgënjyer se kurrë më presidentin e tyre. Së fundmi, në SHBA janë ngritur shqetësimet se presidenti Donald Trump nuk është mirë me shëndet. Kjo pas një deklarate që bëri,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.