Lajme

Shërohet edhe foshnja e dytë e sëmurë me Covid-19 në Kosovë

Shërohet edhe foshnja e dytë e sëmurë me Covid-19 në Kosovë
10:12 | 26 Korrik 2020

Foshnja e dytë e cila u konfirmua me Covid-19 në Kosovë, tashmë është shëruar.

Lajmin e ka konfirmuar drejtori i Klinikës së Neonatologjisë dr. Xhevdet Gojnovci.

“Po mund t’ju konfirmoj se foshnja është liruar për në shtëpi në gjendje të mirë shëndetësore”, ka deklaruar Gojnovci., raporton express.

Kujtojmë se deri më tani në Kosovë janë prekur 2 të porsalindur me Covid, por fatmirësisht dy foshnjat janë shëruar.

Filloi aplikimi për gjeneratën e 10-të të KEDS Academy për nxënës dhe studentë të rinj

Të tjera