×
Etiketë: rizgjidhet
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Me 62 vota pro dhe 43 kundër Talat Xhaferi i Bashkimit Demokratik për Integrim u rizgjodh kryetar i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Pro votuan deputetët e koalicionit Mundemi dhe BDI-së, derisa kundër...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Për sot në mesditë është caktuar vazhdimi i mbledhjes konstituive të Kuvendit ku Talat Xhaferi duhet përsëri të zgjidhet për kryetar të Shtëpisë ligjvënëse. Propozimi për zgjedhjen e Xhaferit është dorëzuar në Kuvend me nënshkrimet...
Bota/Rajoni29 Qershor 2020
Presidenti aktual i Islandës, Gudni Johannesson, është rizgjedhur për këtë post, duke fituar 92.2 për qind të votave të përgjithshme. Në anën tjetër rivali i tij, biznesmeni dhe njëherit politikani Gudmundur Franklin Jonsson, ka fituar...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Balli Kombëtar Demokrat i Kosovës, ka mbajtur Kuvendin e II zgjedhor, në të cilin ka rizgjedhur Gazmend Islamin kryetar të partisë. Islami, i cili u zgjodh në krye të Ballit Kombëtar Demokrat pa asnjë votë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.