×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Islami rizgjidhet kryetar i Ballit Kombëtar Demokrat

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Balli Kombëtar Demokrat i Kosovës, ka mbajtur Kuvendin e II zgjedhor, në të cilin ka rizgjedhur Gazmend Islamin kryetar të partisë.

  Islami, i cili u zgjodh në krye të Ballit Kombëtar Demokrat pa asnjë votë kundër, strukturat organet udhëheqëse të partisë për besimin e dhënë.

  “Mbështetjen tuaj, do t’ua kthejë gjithmonë, në mënyrë që së bashku të ecim përpara. Ju premtoj që do jemi unik dhe të palëkundur në qëndrimet tona”, tha ai.

  Me këtë rast premtoi rritje të Ballit Kombëtar si dhe bashkëpunim më të madh me të njëjtën parti në Shqipëri.

  Ai gjithashtu theksoi se në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, Balli Kombëtar do të punojë shumë që të ketë deputetë në Kuvendin e Republikës së Kosovës.

  Petrol Company hap pikën më të re në Orllat me super çmime për Black Friday: Diesel 1.51€ dhe Benzinë 1.38€
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Më shumë se 46 mijë shtëpi janë shkatërruar në Gaza, tha OKB-ja. Gjithashtu janë dëmtuar më shumë se 234 mijë njësi banimi,...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Atleti Erzen Zyberaj ka mbërritur me sukses në sheshin “Skënderbeu” të Tiranës në Shqipëri. Kjo u bë e ditur sipas shoqatës “Maraton...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken ka uruar Shqipërinë për 111-vjetorin e Pavarësisë. Kreu i diplomacisë amerikane e konsideron Shqipërinë aleat dhe...
  Të tjera
  Sport28 Nëntor 2023
  Atleti Erzen Zyberaj ka mbërritur me sukses në sheshin “Skënderbeu” të Tiranës në Shqipëri. Kjo u bë e ditur sipas shoqatës “Maraton...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Atleti Erzen Zyberaj ka mbërritur me sukses në sheshin “Skënderbeu” të Tiranës në Shqipëri. Kjo u bë e ditur sipas shoqatës “Maraton...
  Front TV28 Nëntor 2023
  28 Nëntori, datë historike për shqiptarët. Kjo ditë kremtohet në çdo vend ku ka popull që fletë gjuhën shqipe. Dita e Pavarësisë...
  Lajme28 Nëntor 2023
  Djali i ish-presidentit Hashim Thaçi, Endriti ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për t’i uruar shqiptarët për 28 nëntor, Ditën e Flamurit....
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken ka uruar Shqipërinë për 111-vjetorin e Pavarësisë. Kreu i diplomacisë amerikane e konsideron Shqipërinë aleat dhe...
  Bota/Rajoni28 Nëntor 2023
  Kryetari i Tiranës, Erion Veliaj ka thënë se është çështje kohe kur Shqipëria dhe Kosova të bëhen një. Ai për emisionin “Radar”...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.