×
Etiketë: respektuar
Lajme26 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka reagaur pas arrestimeve të djeshme të bëra nga EULEX. Hoti në shkrimin e tij thekson se Qeveria e Kosovës beson se drejtësia është mbi të gjitha, dhe se duhet...
Lajme18 Gusht 2020
Dje iu është dhënë lamtumira e fundit kryeprokurorit të Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj. Varrimi i Selimajt është përcjellë me nderime të larta, derisa, është organizuar nga Komuna e Gjakovës. Ani pse i ndjeri...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Prokuroria Themelore Publike Shkup deri tek Gjykata Themelore Penale e Shkupit sot ka parashtruar propozime për dhënien e urdhër ndëshkimeve kundër gjithsej 17 personave për vepër penale – Mosveprim sipas rregullave shëndetësore gjatë epidemisë nga...
Lajme02 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, të dielën ka vizituar Aeroportin e Prishtinës për të siguruar ambient të sigurt për ardhje dhe vajtje të bashkatdhetarëve. Ai përmes një postimi në Facebook ka shkruar se inspektorët dhe...
Lajme13 Korrik 2020
Deri në pesë ditë po presin qytetarët e Gjilanit për rezultatet e testeve për Covid-19. Komuna e cila aktualisht ka 126 raste aktive, pret që kjo shifër të rritet pasi po presin rezultatet e 45...
Lajme11 Korrik 2020
Ministria e Shëndetësisë ka publikuar një tjetër video-mesazh, i cili rekomandon për zbatimin e masës së distancës fizike si mënyrë e parandalimit të përhapjes së mëtejme të Covid-19. Ky është video-mesazhi i MSh-së:
Lajme07 Korrik 2020
Deputeti i LVV-së, Fitim Uka ka reaguar për futjen në karantinë të komunave veriore me shumicë serbe. Uka në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se situata me pandeminë ka dalë...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Prokuroria Themelore Publike në Shkup sot ka dorëzuar tetë propozime për gjoba kundër nëntë personave, të cilët nuk e kanë respektuar orën policore në Shkup. “Të akuzuarit, në raste të ndara, nuk e kanë respektuar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.