×
Etiketë: reshjeve
Lajme30 Shtator 2020
Njëri prej atraksioneve turistike të Kosovës, Ujëvara e Mirushës,  është mbushur përsëri me ujë. Pas reshjeve të shiut gjatë javës së kaluar, Ujëvara është mbushur përsëri pas një periudhe thatësie.
Lajme23 Shtator 2020
Mot i ligë ka mbretëruar sot gjatë ditës në vendin tonë. E, në pjesën më të madhe pati edhe reshje shiu, madje në disa qytete edhe përmbytje. Përmes disa imazheve mund të shihni se si...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Liqeni i Fierzës po lë bregun e po tkurret çdo ditë rreth kupolës së tij. Mungesa e reshjeve dhe temperaturat e larta ne Kukës, po pakësojnë ndjeshëm prurjet e lumenjve që furnizojnë ujëmbledhësin më të...
Lajme23 Qershor 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se uji i pijshëm është brenda standardeve të parapara për ujin e pijshëm. Kosova sot është përballur me reshje pa pushim, ndërkohë është thënë se ka...
Lajme23 Qershor 2020
“Prishtina Weather” ka njoftuar se brenda 12 orëve të fundit në Prishtinë ka rënë shi sa për një muaj Sipas postimit të “Prishtina Weather” në Facebook, nga mesnata deri në mesditë, në stacionin në Prishtinë...
Lajme23 Qershor 2020
Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisiti ka paralajmëruar për mundësinë e vërshimeve të shpejta në zonën e Prishtinës me rrethinë dhe pjesën veriore dhe lindore e Kosovës. Përmes një postimi në faqen zyrtare, Agjencioni ka parashikuar...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Institucionet e Serbisë kanë shpallur gjendje të jashtëzakonshme në shtatë komuna për shkak të reshjeve të mëdha të shiut. B92.net bën të ditur se janë përmbytur rrugë e shtëpi, ndërkohë që disa ura janë rrëmbyer...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.