×
 • Lajme
 • Lajme

  Matet sasia e reshjeve në Prishtinë: Brenda 12 orësh ka rënë sa për një muaj

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  “Prishtina Weather” ka njoftuar se brenda 12 orëve të fundit në Prishtinë ka rënë shi sa për një muaj

  Sipas postimit të “Prishtina Weather” në Facebook, nga mesnata deri në mesditë, në stacionin në Prishtinë janë regjistruar rreth 55 mm (litra për metër katror) reshje shiu.

  “Që nga mesnata vendi ynë është përfshirë nga reshje më intenzive shiu. Vende-vende raportohet edhe për vërshime. Nga mesnata deri në mesditë në stacionin personal në Prishtinë janë regjistruar rreth 55mm (litra për metër katror) reshje shiu”, thuhet në njoftim.

  Sipas këtij njoftimi, gjatë 12 orëve të fundit, në Prishtinë ka rënë sasia e reshjeve për aq sa duhet të bjerë brenda një muaji.

  “Kjo sasi e të reshurave është e njëjtë pothuajse sa vlera mesatare e të reshurave për muajin qershor në Prishtinë. Vetëm për 12 orë ka rënë sasia e reshjeve për aq sa duhet të bjerë brenda një muaji”, theksohet në njoftim.

  Edhe një storie suksesi – PRINCE CAFFE lidh marrëveshje bashkëpunimi me kompaninë më të madhe në Kroaci të shitjes me…
  Nga Rubrika
  Lajme15 Korrik 2024
  Inspektorati Policor i Kosovës ka publikuar raportin e inspektimit të jashtëzakonshëm lidhur me “Vlerësimin e trajtimit dhe procedimit të rasteve të trafikimit...
  Lajme15 Korrik 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me ministren e Ekonomisë, Artane Rizvanolli dhe ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati takoi...
  Lajme15 Korrik 2024
  Asamblisti i Partisë Demokratike të Kosovës në Prishtinë, Granit Geci, koalicionin e lidhur të hënë mesë LDK-AAK në këtë komunë, po e...
  Të tjera
  Sport15 Korrik 2024
  Xherdan Shaqiri njoftoi sot për pensionimin nga Kombëtarja e Zvicrës, të cilës i dha shumë gjatë 14 vjetëve sa luajti atje. Ylli...
  Lajme15 Korrik 2024
  Drejtori i IKD-së, Ehat Miftaraj, ka reaguar lidhur me debatin e fundit rreth çmimeve në plazhet e Shqipërisë. Miftaraj ka theksuar se...
  Lajme15 Korrik 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Jonathan Hargreaves, me...
  Lajme15 Korrik 2024
  Forcat e Armatosura Shqiptare do të marrin një ndihmë prej 13 milionë eurosh nga Bashkimi Europian. Këshilli Europian e ka miratuar sot...
  Lajme15 Korrik 2024
  Ministria e Drejtësisë i ka publikuar vendimet për emërimin e 100 noterëve të rinj të cilët janë përzgjedhur përmes dy proceseve, atij...
  Lifestyle15 Korrik 2024
  Kur vjen puna te humbja e peshës, terma të tilla si “kalori të pakta”, “zero kalori” dhe “prerja e kalorive” janë hedhur...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.