×
Etiketë: republika
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme11 Shtator 2020
Në kujtim të viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit në SHBA, kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani bashkë me ambasadorin amerikan Philip Kosnett kanë vendosur kurora me lule te pllaka përkujtimore e 11 shtatorit. Kryeparlamentarja...
Lajme08 Shtator 2020
Nesër do të mbahet mbledhje urgjente e Presidencës së Bosnjeës te keërkuar nga Zeljko Komšić, ku si pikë e vetme e rendit të ditës do të jetë propozimi i njohjes së Kosovës, shkruan Front Online....
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Anëtari serb i Presidencës së Bosnje e Hercegovinës Milorad Dodik ka thënë se Kosova nuk mund të njihet si shtet i pavarur në rrafshin ndërkombëtar dhe nëse shihet në atë formë ashtu atëherë edhe Republika...
Lajme13 Korrik 2020
Shkuarja e presidentit të Kosovës, Hashin Thaçi në Hagë në përgjigje të ftesës së prokurorit special duket se ka gëzuar mediat në Republikën Serbe në Bosnje, të udhëhequra nga Millorad Dodik. Me entuziasëm të madh,...
Lajme07 Korrik 2020
Deputeti i LVV-së, Fitim Uka ka reaguar për futjen në karantinë të komunave veriore me shumicë serbe. Uka në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se situata me pandeminë ka dalë...
Lajme02 Korrik 2020
Lëvizja Vetëvendosje në 30 vjetorin e miratimit të deklaratës Kushtetuese, nga delegatët e Kuvendit të Kosovës, ka thënë se sot 30 vite më parë u vu gurthemeli juridik për Republikën e parë. “Më 2 Korrik...
Lajme16 Qershor 2020
Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Avbi Bytyçi, ka komentuar ftesën që SHBA-të ia kanë dërguar përfaqësuesve të Republikēs së Kosovës për datën 27 qershor në Washington. Ai ka shkruar në faqen e tij në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.