×
 • Lajme
 • Lajme

  PDK-ja i jep mbështetje takimit në Uashington: Aty ku janë SHBA-të duhet të jetë Republika e Kosovës

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Avbi Bytyçi, ka komentuar ftesën që SHBA-të ia kanë dërguar përfaqësuesve të Republikēs së Kosovës për datën 27 qershor në Washington.

  Ai ka shkruar në faqen e tij në Facebook se aty ku janë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, duhet të jetë Republika e Kosovës dhe Qeveria ta përfaqësoj vendin në mënyrën më të mirë.

  Deklarata e plotë e zëdhënësit të PDK, Avni Bytyçi:

  Sa i përket ftesës për të vazhduar dialogun në Shtëpinë e Bardhë, qëndrimi i Partisë Demokratike të Kosovës është i njohur dhe është bërë i ditur në vazhdimësi nga kryetari z. Kadri Veseli. Nuk ka asnjë ndryshim qëndrimi deri sot.

  Aty ku janë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, duhet të jetë Republika e Kosovës dhe institucionet ta përfaqësojnë vendin në mënyrën më të mirë. E kanë për detyrë ti mbrojnë interesat e vendit dhe nuk duhet ti ikin përgjegjësisë dhe bashkëpunimit me Amerikën sikurse veproi ish qeveria Kurti.

  Delegacioni nga Drake University viziton Devolli Corporation, njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Lajme30 Nëntor 2023
  Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që të shtyjë deri më 15 dhjetor ri-regjistrimin automjeteve nga targat ilegale serbe në ato RKS-Republika...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Ekipi mjekësor nga Instituti i Mjekësisë Ligjore ka arritur në vendin e ngjarjes ku u vra njëri nga grabitësit e argjendarisë në...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Gjykata Themelore e Gjakovës ka njoftuar se ka shpallur aktgjykim lirues ndaj Granit Elshanit, i cili akuzohej për veprat penale “Vrasja e...
  Të tjera
  Vip30 Nëntor 2023
  Teksa po përgatisnin ushqimin, banorët e Big Brother VIP Kosova, Linda dhe Azemi po bisedonin se kush mund të dalë nesër nga...
  Vip30 Nëntor 2023
  Legjenda e telenovelës së famshme britanike ‘Brookside’ ka vdekur pesë vjet pasi u diagnostikua me kancer në prostatë. Aktori, i njohur për...
  Vip30 Nëntor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Lumbardhi ka thumbuar Bleradon në raportin e tij me Albën. “Je shukë, prej që ke filluar...
  Ekonomi30 Nëntor 2023
  Ashtu si në tregjet ndërkombëtare, edhe në Kosovë janë rritur nevojat për modernizimin e sistemeve dhe përshtatjen e tyre me standardet ndërkombëtare....
  Lajme30 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës ka lëshuar një komunikatë për aksionin e sotëm policor në lidhje me grabitjen e armatosur në Suharekë. Policia ka...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës ka konfirmuar se gjatë aksionit të së enjtes është vrarë njëri prej të dyshuarve për grabitjen e armatosur, të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.