×
Etiketë: rëndohet
Lajme21 Shtator 2020
Deputeti i Kuvendit nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Gazmend Syla ka thënë se invalidët e UÇK-së po privohen nga Komisioni i Rivlerësimit të shkallës ivalidore për shkak të IKShPK-së. Sipas Sylës,...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi, është dërguar me urgjencë në spital, pak ditë pasi doli pozitiv me koronavirus. Mediat fqinje raportojnë se gjendja e tij shëndetësore është rënduar. Bëhet e ditur se Berlusconi është shtruar...
Lajme11 Gusht 2020
Infektologu Valbon Krasniqi ka thënë se po përgatiten për përballje me virusin edhe në vjeshtë, ku situata do  të rëndohet pasi shfaqet edhe gripi sezonal. “Duhet të kemi parasysh që në vjeshtë mund ta kemi...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Sipas të dhënave të Universitetit “Johns Hopkins”, Shtetet e Bashkuara i kanë regjistruar 66,986 raste të reja të koronavirusit. Kështu, numri i përgjithshëm i të prekurve nga virusi i ri në shtetin më të goditur...
Lajme25 Korrik 2020
Kryeministri vendit Avdullah Hoti ka përsëritur edhe njëherë se duhet të mbahen në mënyrë rigoroze masat duke filluar nga mbajtja e maskave, distancës sociale dhe higjienës. “Ne bëmë një vlerësim të situatës në të cilën...
Lajme22 Korrik 2020
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka shpërndarë një video sensibilizuese në Facebook dhe ka bërë thirrje për respektim rigoroz të masave anti Covid 19. Në këtë video bëhet e ditur se situata me Koronavirus në...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Një humbje jete ka ndodhur në spitalin infektiv, si pasojë e COVID19. Një pacient 86-vjeçar nga Shkodra, i cili po trajtohej në terapi intensive prej 12 ditësh nuk e ka fituar dot betejën me COVID19,...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Një pacient 90-vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë në spitalin infektiv në QSUT, i prekur nga COVID-19, me disa sëmundje bashkëshoqëruese silikoza, hipertension. Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllime familjes së të ndjerit dhe i...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Ministria e Shëndetësisë dha detajet për situatën në 24 orët e fundit për covid-19.Ashtu siç Top Channnel raportoi më herët janë 66 raste pozitive ndërsa ministria njoftoi se një tjetër pacient ka humbur jetën duk...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.