Bota/Rajoni

Rëndohet bilanci i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri, ndërron jetë një tjetër person

Rëndohet bilanci i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri, ndërron jetë një tjetër person
15:36 | 24 Qershor 2020

Një pacient 90-vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë në spitalin infektiv në QSUT, i prekur nga COVID-19, me disa sëmundje bashkëshoqëruese silikoza, hipertension.

Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllime familjes së të ndjerit dhe i rikujton qytetarëve rëndësinë që ka respektimi i masave mbrojtëse për të kufizuar përhapjen e COVID-19.

Nga fillimi i epidemisë, 48 qytetarë e kanë humbur betejën me COVID-19, pavarësisht përpjekjeve të stafeve mjekësore dhe terapive të mjekimit.

Ndërkohë po sot humbi jetën një 34 vjeçare nga Librazhdi e cila vuante nga insuficenca renale kronike, diabeti, hipertensioni, e konfirmuar me COVID-19, e shtruar në shërbimin infektiv prej disa ditësh, në gjendje të rëndë dhe e intubuar, pavarësisht përkujdesjes së mjekëve nuk ka mundur të mbijetojë.

Ajo është viktima më re në moshë deri më tani. /TCH

Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera

Të tjera