×
Etiketë: rektor
Lajme19 Gusht 2020
Këshilli Drejtues i Universitetit të Prishtinës ka zgjedhur Naser Sahitin rektor të UP-së. Ky i fundit mori besimin për të qenë në krye të UP-së gjatë katër viteve të ardhshme. Kryetari i Këshillit drejtues, Ujkan...
Lajme19 Gusht 2020
Ka përfunduar procesi i intervistimit të tre kandidatëve për rektor në Universitetin e Prishtinës. Këshilli Drejtues tashmë pritët që përmes votës të bëjë zgjedhjen se kush do të jetë në krye të UP-së. Edhe Naser...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Artan Hoxha është zgjedhur sot rektor i Universitetit të Tiranës me 54% të votave. Me marrjen e postit si rektor, postin e mëparshëm qe ai ka mbajtur si dekan i fakultetit të Drejtësisë tashmë do...
Lajme27 Korrik 2020
Zenun Halili është dorëhequr nga pozita e anëtarit të Këshillit Drejtues të Universitetit të Prishtinës, për t’iu rrekur garës për rektor të po këtij universiteti, por një barrierë e ka në rrugë. Pengesë e patejkalueshme...
Lajme25 Korrik 2020
Deputeti i VV’së, Fitim Uka, ka thënë se Ramë Likaj ka emëruar në Bordin e Universitetit të Pejës motrën e deputetit të AAK’së dhe Shefin e grupit të Këshilltarëve të AAK’së në Pejë. Ai nuk...
Lajme24 Korrik 2020
Universiteti i Prishtinës ka mbyllur sot konkursin për pozitën e rektorit. Nga shoqëria civile kanë dyshime se ky vend tashmë është rezervuar për një ish-kandidat të AAK-së për deputet, parti kjo që udhëheq edhe me...
Lajme06 Korrik 2020
Këshilli Drejtues i Universitetit të Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF), ka intervistuar sot kandidatët për rektor të universitetit dhe me shumicë votash ka zgjedhur, Agron Bajraktarin. Sipas universitetit, Bajraktari është rizgjedhur rektor edhe për...
Lajme20 Qershor 2020
Pandemia kishte shtyrë edhe procesin e zgjedhjes se rektorit të ri të Universitetit të Prishtinës. Por tashmë është përcaktuar dinamika për ketë proces. Naser Sahiti i cili ishte pjese e menaxhmetit të UP’së edhe paraprakisht...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.