×
Etiketë: reformën
Front TV24 Korrik 2020
Në debatin parlamentar lidhur me të drejtat e pensionistëve kontribut dhënës që është propozuar nga deputetja Teuta Haxhiu nga AAK-së, ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skënder Reçica, duke vlerësuar këtë debat si mjaft të...
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
Jean Castex, kryeminsitri i ri i presidentit francez Emmanuel Macron, ka pranuar sot të pezullojë reformën e kontestuar të pensioneve duke u tërhequr ndaj kërkesave të protestuesve të njohur si “Jelekët e Verdhë”. Castex tha...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Kryeministri Rama u pyet nga gazetarja e A2 Marsela Karapanço nëse do të shkojnë deri në fund ndryshimet kushtetuese, të cilat janë quajtur ditën e sotme nga presidenti Meta si “aventurë”. “Nëse janë vetëm 82...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Dhoma e Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara miratoi një projektligj për reformën në polici, por ai ka pak gjasa të bëhet ligj, për shkak të ndarjeve të thella. Dhoma e kontrolluar nga demokratët e votoi...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Reformat në polici do të jenë sot në qendër të vemendjes së Kongresit amerikan. Republikanët e Senatit, ku ata kanë shumicën, do të paraqesin planet për trajtimin e pabarazive racore në zbatimin e ligjit ndërsa...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.