×
Etiketë: qendra
Lajme28 Shtator 2020
Një person  është goditur nga një veturë derisa ishte duke kaluar në  rrugën Edmond Hoxha në Prishtinë. Rastin për FrontOnline, e ka konfirmuar Policia e Kosovës. Sipas Policisë, personi i cili është goditur me veturë...
Lajme24 Shtator 2020
Në Gjilan është inauguruar sot Qendra Burimore për fëmijët e moshës 3-vjeç, në shkollën fillore “Abaz Ajeti”, projekt ky i mbështetur nga UNICEF dhe Ambasada japoneze në Kosovë. Me rastin hapjes së kësaj Qendre, nënkryetari...
Lajme22 Shtator 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, së bashku me inspektorët e Tregut kanë bërë inspektime në disa qendra tregtare për të parë se sa po zbatohet vendimi i kësaj ministrie sipas të cilit ndalohet...
Lajme16 Shtator 2020
Pandemia COVID-19, përveç procesit mësimor, ka pezulluar edhe punën në Qendrën Studentore në Prishtinë, shkruan GazetaBlic.Që nga muaji mars, asnjë studentë nuk ka qenë i vendosur nëpër Konviktet e Prishtinës.Fillimisht Qendra Studentore, ishte shndërruar në...
Lajme16 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme, zëvendëskryeministri Driton Selmanaj u takua me z.Gani Sallauka përfaqësues i Qendrës për Biznes në Suharekë. Përgjatë këtij takimi u diskutua rreth sfidave në të cilat po hasin bizneset kosovare gjatë pandemisë,...
Lajme14 Shtator 2020
Qendra e Studentëve të Universitetit të Prishtinës ka njoftuar studentët se ende nuk është marrë ndonjë vendim lidhur me hapjen e konkursit për pranim në konvikte shkaku i situatës epidemiologjike në vend. Përmes një postimi...
Kronika13 Shtator 2020
Është liruar nga qendra e ndalimit personi që u arrestua mbrëmjen e djeshme nga policia, në sheshin “Nënë Tereza”, në Prishtinë. Mësohet se B.S, i cili u arrestua mbrëmë, pasi që kishte qenë pa maskë,...
Lajme20 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka thënë se testet serologjike që bëhen në laboratorët privatë në Kosovë janë shkencore dhe cilësore. Ai ka paralajmëruar decentralizimin e testimeve për Covid-19 edhe në 6 qendra rajonale. Derisa...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Numri i rasteve të reja me koronavirus vazhdon të rritet për dhjetëra mijëra në Shtetet e Bashkuara dhe Brazil – shtete në të cilat numri i viktimave në baza ditore është mbi 1,000 – ndërkohë...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Qendra për Shëndet Publik – Kumanovë gjatë 24 orët e fundit regjistroi 18 raste të reja me coronavirus, ku 17 prej tyre janë nga Kumanova dhe një nga Likova. Po ashtu kanë humbur jetën edhe...
Lajme13 Gusht 2020
Mjeku kujdestar në Qendrën Emergjente në QKUK, Avdush Bajgora, ka thënë se stafi i kësaj qendre ndonëse me kapacitete të kufizuara po bën maksimumin që ta kryejë punën siç duhet. “Qendra Emergjente që trajton rastet...
Lajme10 Gusht 2020
Sot u mbyll investimi në rikonstruktimin e vijës së qarkullimit të veturave e këmbësorëve përgjatë qendrës së qytetit të Ferizajt, nga rrethi te teatri e deri te kryqëzimi te "Mikeli". Kryetari i Komunës së Ferizajt.,...
Lajme09 Gusht 2020
Institucionet shëndetësore në Kosovë kanë bërë me dije se ka mungesë të rezervave me gjak. Këtë e konfirmojnë edhe në Qendrën e Transfuzionit të gjakut, sipas të cilëve numri i dhuruesve vullnetarë, ka rënë kohëve...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.