×
Etiketë: prokurorët
Lajme23 Shtator 2020
Ish-deputeti i LDK’së, Gani Geci, ka treguar  se për cfarë është pyetur gjatë intervistimit në Dhomat e Specializuar të Gjykatës Speciale në Hagë. “Kam qëndruar 7 ditë në Hagë. Udhëtova nga Shkupi pasi nuk kishte...
Lajme02 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi po qëndron në ShBA për takimin e 4 shtatorit në Uashington, konkretisht në Shtëpinë e Bardhë. Por dy ditë para takimit, Selimi ka nisur takimet me përfaqësuesit e Shtëpisë së...
Lajme25 Gusht 2020
Por këto veprime të Thaçit nga ana e Drejtorit të Institutit të Kosovës për Drejtësi (IKD), Ehat Miftaraj po shihen si të gabuara pasi vet Presidenti është subjekt i një aktakuze dhe çdo adresim i...
Lajme13 Korrik 2020
Presidenti Hashim Thaçi pas rreth 6 orësh ka dalur nga objekti i Dhomave të Specializuara ku ëshrmtë intervistuar nga prokurorët që kanë dorezuar aktakuzë ndaj tij. Prokurorët e Dhomave të Specializuara do të vazhdojnë edhe...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Prokurorët në Gjermani të hënën kanë kërkuar tre vjet burgim për ish-rojtarin e një kampi nazist përqendrimi, për të cilin kanë thënë se “pa dyshim” ishte pjesëmarrës i vrasjes së më shumë se 5.000 personave...
Lajme26 Qershor 2020
Analisti Bodo Weber ka thënë se aktakuza ndaj Thaçit dhe ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka dashur të parandalojë ndonjë pazar në negociatat e ndërmjetësuar nga Richard Grenell. Weber për Deutsche Welle tha se...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.