×
Etiketë: privat
Lajme01 Tetor 2020
Korporata Ndërkombëtare e Financave dhe Zhvillimit në SHBA kanë lëshuar një komunikatë pas përmbylljes së vizitës së kryeshefit të kësaj korporate, Adam Boehlet në Greqi, Kosovë, Serbi, Izrael dhe Marok. Boehlet ishte shoqëruar edhe nga...
Lajme21 Shtator 2020
Pandemia Covid-19 përveç në shëndetin publik ka goditur edhe ekonominë në vend, ku bëjnë pjesë edhe bizneset nëpër komuna. Subjektet ekonomike më të goditura janë ato të gastronomisë dhe kompanitë me veprimtari prodhuese. Duke e...
Lajme20 Shtator 2020
Zëvendësministri i Financave, Agim Krasniqi në një deklaratë për Gazeta Blic tregoi për hapat që do të ndërmerren pasi që Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike nuk u miratua nga Kuvendi i Kosovës. “Nuk besoj që kemi...
Lajme13 Shtator 2020
Drejtori i Klinikës së Biokimisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, Shemsi Veseli, në një intervistë për Front Online, ka thënë se është e pajustifikueshme që sektori privat të jetë më i përgatitur se ai publik....
Lajme10 Shtator 2020
Nga laboratori privat Olive për Front Online kanë thënë së çmimi për testet për Coronavirus është 20 euro. Zëdhënësja par medie e këtij laboratori  Antigona Qenaj- Sejdiu, tha se ky  çmim është bërë në bazë...
Lajme01 Shtator 2020
Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë organizoi një forum virtual gjatë të cilit u diskutua strategjia e investimeve të Fondit Pensional si dhe mundësitë që ofrohen për sektorin privat në Kosovë. Gjatë këtij forumi, përfaqësuesit e...
Lajme30 Gusht 2020
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka reaguar pas raportimeve se në laboratorin privat “Medical & Laboratory Services” një test PCR po iu kushton qytetarëve 200 euro Përmes një komunikate për...
Lajme28 Gusht 2020
Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azemi, ka thënë se punëtorët e sektorit privat po kalojnë një fazë të dytë të pandemisë. “Një pandemi të tillë punëtorët e sektorit privat...
Lajme28 Gusht 2020
Kompania Regjionale e Mbeturinave “Pastrimi”, SH.A-Prishtinë ka njoftuar të gjithë klientët se duke filluar nga data 15 shtator e këtij viti, do të fillojë procedimin e klientëve borxhlinjë në procedurë përmbarimore te përmbaruesit privat. Sipas...
Lajme27 Gusht 2020
Kompania Regjionale e Mbeturinave “Pastrimi”, SH.A-Prishtinë ka njoftuar të gjithë klientët se duke filluar nga data 15 shtator e këtij viti, do të fillojë procedimin e klientëve borxhlinjë në procedurë përmbarimore te përmbaruesit privat. Sipas...
Lajme27 Gusht 2020
Të gjithë qytetarëve të cilëve iu është akumuluar borxhi ndaj Kompanisë Regjionale “Pastrimi” do të përfundojnë tek Përmbaruesit Privat, nga data 15 shtator. “KRM “Pastrimi”, Sh.A. njofton gjithë klientët se duke filluar nga data 15...
Lajme21 Gusht 2020
KMDLNj, përmes një komunikatë për media ka thënë se shteti i Kosovës, ka dështuar t’u ofrojë shërbime shëndetësore qytetarëve në përballje me pandeminë. Ky institucion ka kritikuar për mostransparencë procesin e licencimit të laboratorëve privat...
Lajme19 Gusht 2020
Që nga 10 gushti kur janë licencuar laboratorët e parë privatë për kryerjen testeve, rezultatet e tyre nuk janë përfshirë në raportin e çdoditshëm të Institutit të Shëndetit Publik. Kështu ka ndodh së paku deri...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.