×
Etiketë: prioritetet
Lajme20 Shtator 2020
Një delegacion i qeverisë amerikane i udhëhequr nga Kryeshefi Ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave të Zhvillimit të SHBA’së (DFC) Adam Boehler, përfshirë Richard Grenell, do të udhëtojë në Athinë, Prishtinë, Beograd dhe Jerusalem. I...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Qytetarët e vendit do të fitojnë qeveri të qëndrueshme, efikase dhe të përgjegjshme që do të garantojë vazhdimësi në zbatimin e prioriteteve të përbashkëta strategjike siç janë anëtarësimi në NATO dhe Bashkimi Evropian, marrëdhëniet të...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Zoran Zaev i mandatuar për krijimin e qeverisë së re në Maqedoninë e Veriut i dërgoi të mërkurën (26 Gusht) parlamentit emrat e kabinetit qeveritar nga ku zëvendës kryeministri dhe 5 ministra do të jenë...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Në 1 korrik, Gjermania merr presidencën e radhës së BE-së në mesin e pandemisë së koronavirusit që kërcënon të kthehet në sfidën më të madhe të saj. Kapërcimi i kësaj situate dhe rimëkëmbja ekonomike në...
Lajme22 Qershor 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur në takim përfaqësuesen e Përhershme të UNDP-së në Kosovë, Maria Suokko. Gjatë këtij takimi, Hoti e ka njoftuar Suokkon për prioritetet e Qeverisë, menaxhimin e situatës të krijuar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.