×
Etiketë: prill
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Sot, në ditën e parë të vitit të ri shkollor, kryeministri Zoran Zaev tha se do të zgjaste shumë procedura për blerjen e 40.000 kompjuterëve për ata fëmijë që nuk kanë pajisjet e nevojshme IT...
Ekonomi21 Shtator 2020
Sipas të dhënave të fundit të Bankës Qendrore të Kosovës(BQK), gjatë muajit prill të këtij viti shihet se të gjitha kompanitë e sigurimeve së bashku kanë shitur vetëm 13,523 polica obligative sigurimi. Krahasuar me të...
Bota/Rajoni08 Korrik 2020
Sipas një hulumtimi të Zyrës për Statistika Kombëtare të Britanisë së Madhe, gati gjysma e punëtorëve kanë punuar nga shtëpia gjatë muajit prill, kur ishte kulmi i përhapjes së koronavirusit. Në bazë të të dhënave...
Lajme24 Qershor 2020
Avokati i licencuar nga Gjykata Speciale, Taulant Hodaj ka komentuar në RTV Dukagjini zhvillimet e fundit. Hodaj thotë se është shumë interesant që aktakuza është ngritur me 24 prill dhe sot bëhet publike. “Zakonisht aktakuzat...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Paga mesatare mujore neto e paguar për punonjësit për muaji prill të këtij viti arriti në 25.830 denarë, ndërsa krahasuar me pagën neto të muajit prill të vitit të kaluar u rrit për 4.2 përqind,...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Akademia e Shkencave dhe Arteve në Shtetet e Bashkuara, ka njoftuar se ka shtyrë ceremoninë e ndarjes së çmimeve Oscar, për 25 prill të vitit të ardhshëm, nga 28 shkurti kur ishin bërë planifikimet fillestare....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.