×
Etiketë: pompeo
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i kërkoi sot qeverisë afgane dhe talebanëve, pjesëmarrëse në bisedimet për paqe ndërafgane të shfrytëzojnë rastin për të bërë paqe për gjeneratat e ardhshme. “Padyshim që do të përballemi...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Sekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Mike Pompeo pas takimit që pati dje me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se ShBA-ja do t’i qëndroj afër Kosovës. Ai premtoi mbështetje për zhvillim ekonomik,...
Lajme05 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti në vizitën e tij në Washington ka takuar edhe Sekretarin amerikan të shtetit, Mike Pompeo, raporton Gazeta Express. Hoti ka thënë se në takimin me Pompeon ka marrë urime nga ai për...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo mbërriti në Izrael të hënën për të filluar një turne pesë-ditor në Lindjen e Mesme. Vizita e tij fokusohet në normalizimin e lidhjeve të Izraelit me Emiratet e Bashkuara...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo dhe homologu i tij turk, Mevlut Cavusoglu kanë bërë të ditur se kanë biseduar të dielën rreth krizës shkaku i kërkimeve të naftës në një pjesë të kontestuar në...
Lajme14 Gusht 2020
Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Austri. Pomepo atje është takuar më ministrin e Punëve të Jashtme të Austrisë, Alexander Schallenberg, me të cilin kanë diskutuar edhe...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Sekretari i Shtetit amerikan Mike Pompeo vizitoi sot Slloveninë si pjesë e turneut të tij evropian, gjatë së cilës do të vizitojë Pragën, Vjenën dhe Varshavën. Sllovenia dhe Shtetet e Bashkuara kanë nënshkruar një deklaratë...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se Uashingtoni po synon krijimin e një koalicioni ndërkombëtar për të kundërshtuar ndikimin e Kinës. Ai e akuzoi Pekinin se po shfrytëzon pandeminë e koronavirusit për të çuar...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, është duke zhvilluar vizitë zyrtare në Britaninë e Madhe, ku është takuar me kryeministrin Boris Johnson. “Vizitë konstruktive me Boris Johnson-in sot”, shkroi kryediplomati amerikan në Tëitter. “Marrëdhëniet e...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha të premten se Shtetet e Bashkuara janë “thellësisht të zhgënjyera” me një vendim të Gjykatës së Drejtësisë të Bashkimit Evropian, e cila e shpalli të pavlefshme një marrëveshje...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara do të vendosin kufizime vizash për kompani kineze si Huawei Technologies, të cilën ai e akuzoi se ka lehtësuar shkeljet e të...
Bota/Rajoni11 Korrik 2020
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo dërgoi mesazhin e tij sot në përkujtimin e viktimave të gjenocidit në Srebrenicë, në të cilin tha se pas 25 vitesh ata kanë detyrim të ndërtojnë një të ardhme...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se Shtetet e Bashkuara janë duke shikuar që t’i ndalojnë aplikacionet kineze të rrjeteve sociale, përfshirë aplikacionin e famshëm, TikTok. Zyrtari i lartë i Shtëpisë së Bardhë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.