×
Etiketë: pezullimi
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Vijon të zgjerohet harta e infektimit nga Covid-19. Mësohet se ditën e sotme, në Bulqizë kanë rezultur pozitivë katër mësues të shkollës “Shefqet Tançi”. Nisur nga rezultati në fjalë i tamponëve pritet që të pezullohet...
Lajme20 Gusht 2020
Igumeni i Manastirit të Deçanit, Sava Janjiq tha se pezullimi i punimeve në rrugën Deçan-Plavë përmes Zonës Speciale të Mbrojtur të Manastirit ishte një gjest inkurajues nga Qeveria e Kosovës dhe autoritetet në Deçan. “Një...
Lajme15 Korrik 2020
Pas rreth dy muajve në krye të diplomacisë kosovare, ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza-Haradinaj-Stublla pritet të raportojë në Komisionin për Punë të Jashtme për punën e bërë dhe pezullimin e disa prej...
Lajme06 Korrik 2020
Qendra për Regjistrimin e Automjeteve dhe Qendra për pajisje me Dokumente në Prishtinë do të vazhdojnë që të mos ofrojnë shërbim me palë për shkak se në këto dy qendra ka pasur disa raste pozitive...
Lajme20 Qershor 2020
Ish ministrja e Tregtisë, Rozeta Hajdari ka reaguar pas paralajmërimeve për pezullimin e konkurseve për pozitat e larta në ndërmarrjet publike-Telekom, Postë, KEK, Infrakos, KRU’’ Prishtina’’, nga Qeveria e Kosovës, duke pyetur se ku do...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.