×
Etiketë: personale
Lajme30 Shtator 2020
Me pesë muaj burgim është dënuar R.B., ish-komandant i Shërbimit të Zjarrfikësve në Kamenicë pasi kishte shfrytëzuar pozitën e tij zyrtare për të mbushur me para të shtetit veturën private. Në njoftimin e Gjykatës Themelore...
Lajme16 Shtator 2020
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa shprehet se, ende ka disa dyshime mbi idenë e mini-schengen që i ka shprehur dhe më herët dhe që kanë të bëjnë me krijimin e një mini-Jugosllavie dhe rritje të...
Lajme24 Gusht 2020
Derisa beteja kundër COVID-19 ende po vazhdon, Zyra e UNICEF-it në Kosovë në bashkëpunim me partnerët është duke bërë përpjekje të vazhdueshme që të mbështesë stafin mjekësor që ndodhet në vijën e frontit me pandeminë,...
Lajme17 Korrik 2020
Artisti kosovar, Petrit Halilaj, ka paraqitur ekspozitën e tij të parë personale në Spanjë, me titull: Një korbi dhe uraganët që nga vendet e panjohura rikthejnë erëra të njerëzve të dashuruar. Hapur me 16 korrik...
Lajme11 Korrik 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka thënë se pajtohet plotësisht me reagimin e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës që Parlamenti të mos përdoret nga askush për qërim të hesapeve personale. Ka thënë se...
Lajme03 Korrik 2020
Një shpërndarje e dytë e pajisjeve për mbrojtje personale në objektet mjekësore dhe institucionet e tjera në Kosovë u krye nga KFOR-i në dy javët e fundit në mbështetje të reagimit lokal ndaj pandemisë COVID-19....
Bota/Rajoni29 Qershor 2020
Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni informon se kanë vazhduar me kontrollet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi. Gjatë ditës së djeshme MPB ka regjistruar 475 shkelje të masës për mbrojtje personale,...
Lajme24 Qershor 2020
Eksperti amerikan dhe profesori i John Hopkins, Daniel Serwer, ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës ndaj presidentit, Hashim Thaçi, nga Prokuroria Speciale e Gjykatës së Hagës. Serwer thotë se pas kësaj aktakuze Kosova është në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.