×
Etiketë: përjashtohet
Lajme20 Gusht 2020
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj në emisionin Pressing të T7, ka thënë se nuk përjashtohet mundësia që presidenti i ardhshëm të vjen nga Partia Demokratike e Kosovës. “Nuk përjashtohet mundësia që presidenti të vjen nga...
Bota/Rajoni08 Korrik 2020
Organizata Botërore e Shëndetësisë tha se ka prova të reja që sugjerojnë se koronavirusi mund të përhapet nga grimca të vogla të mbetura në ajër. Transmetimi përmes ajrit nuk mund të përjashtohet në ambiente të...
Lajme08 Korrik 2020
Përveç stafit mjekësor janë angazhuar edhe një numër i madh i vullnetarëve në përballje me koronavirusin. Njëra ndër vullnetaret në Klinikën Infektive është edhe Jehona Krasniqi e cila ka shkruar në emër të vullnetarëve që...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Deputeti Kujtim Gjuzi është përjashtuar me 10 ditë nga komisionet dhe seancat plenare, pasi i ndërpreu fjalën kryeministrit Rama në parlament. Mbi vendimin në fjalë, reagoi vetë Gjuzi, i cili në një lidhje direkte për...
Lajme26 Qershor 2020
Raportuesi për Kosovën në Bundestagun gjerman dhe në Këshillin e Evropës, Peter Beyer, tha se akuzat ndaj krerëve të UÇK-së janë hap pozitiv drejt pajtimit. Deputeti gjerman i Unionit Kristiandemokrat, Peter Beyer, tha për DW...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.